Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Kubiliaus pranešimas: „Universitetas skirs papildomų balų už nepriekaištingą užsienio kalbos mokėjimą tautinių bendrijų atstovams“

2017 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Andrius Kubilius Seimo Gegužės 3-iosios grupės vardu kreipėsi (2017 m. sausio 3 d.) į valdžios atstovus ir universitetų rektorius, siūlydamas nustatyti, kad stojant į aukštąsias mokyklas papildomi balai būtų skiriami ir už užsienio kalbų mokėjimą (skiriant iki 0,5 balo). Taip būtų skatinama mokytis užsienio kalbų bei sudaromos palankios galimybės tautinių bendrijų jaunuoliams, baigusiems lietuviškas ar tautinių bendrijų mokyklas, studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose bei gauti papildomus balus už tinkamas savo gimtosios kalbos (lenkų, rusų, žydų, baltarusių ir kt.) žinias.

Pirmojo teigiamo atsakymo sulaukta iš Kauno technologijos universiteto, kurio atstovai informavo, kad atsižvelgiant į Seimo Gegužės 3-iosios grupės siūlymą, kad stojant į aukštąsias mokyklas būtų papildomai skiriami balai už užsienio kalbų mokėjimą, universitetas kovo mėn. pabaigoje patvirtino Studentų priėmimo 2017 m. taisykles ir nustatė, kad stojant į magistrantūros studijas „Prie konkursinio balo gali būti papildomai pridedama 0,5 balo už antrosios užsienio kalbos mokėjimą ne žemesniu nei B2 lygiu, jeigu stojantysis su prašymu pateikia kompetentingos institucijos ne anksčiau nei prieš 2 metus išduotą pažymą, įrodančią antrosios užsienio kalbos mokėjimo lygį. Jeigu stojantysis pateikia kitų užsienio kalbų mokėjimo įrodymus, papildomi balai nesumuojami – skiriama ne daugiau kaip 0,5 balo.“

„Sveikinu tokį universiteto požiūrį, nes tai pirmas žingsnis, kuris skatins jaunuolius mokytis užsienio kalbų. Taip pat reikia pabrėžti, kad siekiant Lietuvoje įgyvendinti efektyvią tautinių bendrijų politiką, turime sudaryti palankias galimybes tautinių bendrijų jaunuoliams studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose. Dabar vyrauja praktika, kad įgiję vidurinį išsilavinimą, nemažai jų išvyksta studijuoti ir į kaimyninę Lenkiją, kur baigia studijas ir pasilieka dirbti bei gyventi. Tai neleidžia sustiprėti Lietuvoje pasilikusiam tautinių bendrijų inteligentiškajam, aukštąjį išsilavinimą įgijusiam sluoksniui, dėl ko nukenčia ir šių bendrijų veikla bei jų galimybė efektyviai atstovauti savo bendrijų interesams valstybinėse institucijose bei visuomenės gyvenime“, – sako vienas iš Seimo Gegužės 3-iosios grupės steigėjų A. Kubilius.

 

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5)  239 6506

El. p. [email protected]