Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Trišalėje Lietuvos Lenkijos ir Ukrainos parlamentų narių asamblėjos baigiamajame dokumente reiškiama parama Ukrainai ir nerimas dėl Astravo AE keliamos grėsmės bei įvykių Baltarusijoje

2017 m. kovo 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Varšuvoje vykstančioje trišalėje Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjos 8-ojoje sesijoje pasirašytas baigiamasis dokumentas, kuriame reiškiamas susirūpinimas dėl ilgiau negu trejus metus vykstančios Krymo okupacijos ir  dėl Rusijos Federacijos ketinimų toliau eskaluoti jos pradėtą ginkluotą konfliktą Rytų Ukrainoje, taip pat reiškiamas didelis nerimas dėl smurtinės Baltarusijos valdžios reakcijos į visuomenės protestus šioje šalyje.

Dokumente taip pat atkreipiamas dėmesys į statomos Astravo atominės elektrinės keliamą grėsmę viso regiono saugumui.

Parlamentarai ragina Europos Sąjungos institucijas ir valstybes nares stipriau remti priemones, kuriomis siekiama duoti atkirtį dezinformacijos ir propagandos akcijoms, ypač sustiprinant nepriklausomą ir objektyvią žiniasklaidą rusų kalba. Taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad būtina atidžiai nagrinėti kibernetinius pavojus ir parengti veiksmingos kovos su tokio tipo pavojais priemones.

Baigiamajame dokumente trišalė parlamentinė asamblėja patvirtina remianti visišką Ukrainos suverenitetą ir teritorijos vientisumą pagal tarptautiniu mastu pripažintas sienas bei ragina Rusijos Federaciją nutraukti Krymo okupaciją, taip pat liautis pažeidinėti Krymo gyventojų žmogaus teises.

Asamblėja taip pat sutarė bendru laišku kreiptis į Europos Sąjungos valstybių narių parlamentus ir Jungtinių Amerikos Valstijų Kongresą, raginant teikti ir įgyvendinti bendras Vakarų bendruomenės paramos Ukrainai iniciatyvas, taip pat rengti ir koordinuoti bendrus vizitus. Asamblėja ragina kuo greičiau visiškai įgyvendinti Europos Sąjungos ir Ukrainos asociacijos sutartį ir baigti vizų Ukrainos piliečiams panaikinimo procedūrą.

Trišalė asamblėja kreipiasi į Baltarusijos valdžią, ragindama laikytis pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių, sudarančių pamatus, ant kurių Europos Sąjunga nori kurti savo santykius su Baltarusija, taip pat ragina Baltarusijos valdžią nedelsiant paleisti visuos sulaikytus asmenis.

Lenkijos Respublikos Senato kanceliarijos nuotr.

 

Baigiamąjį dokumentą pasirašė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lenkijos Respublikos Senato Pirmininkas Stanislavas Karčevskis ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Andrijus Parubijus.

Visas dokumento tekstas čia.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus patarėjas

Valdas Sinkevičius

Tel. (8 5)  239 6211, el. p. [email protected]