Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Siūloma keisti narkotikų prevencijos politiką, naikinant baudžiamąją atsakomybę už nedidelio kiekio medžiagų laikymą

2017 m. kovo 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Liberalė Aušrinė Armonaitė ir grupė Seimo narių siūlo panaikinti baudžiamąją atsakomybę, jei laikomas nedidelis narkotinių medžiagų kiekis be tikslo platinti, o taip pat – keisti narkotikų prevencijos politiką. Siūloma, kad už nedidelį kiekį laikomų narkotinių ar psichotropinių medžiagų būtų taikomos administracinės nuobaudos. Greta numatytų bausmių raginama užtikrinti, kad žmonės gydytųsi nuo priklausomybių.

Atsižvelgiant į šiandien Seimui teikiamas Administracinių nusižengimų kodekso ir Baudžiamojo kodekso pataisas už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą nedideliais kiekiais be tikslo platinti būtų taikoma administracinė, ne baudžiamoji atsakomybė. Pataisas parašais parėmė ir valdančiosios daugumos atstovai, tarp jų – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Daugelis pažangių valstybių pripažįsta, kad vien į baudimą orientuota narkotikų prevencijos politika yra neefektyvi, o pats baudimas nepasiekia tikslo. Ypač kai kalbame apie nedidelį laikomų narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekį. Dažnu atveju narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimas nedideliais kiekiais būdingas asmenims, sergantiems priklausomybės ligomis. Tokiems žmonėms turime suteikti galimybę dalyvauti tikslinėse į gydymą nukreiptose intervencinėse programose, kurios yra plačiai naudojamos Vakarų valstybėse“, – sako viena pataisų iniciatorių Seimo narė A. Armonaitė.

Liberalės teigimu, baudžiamųjų sankcijų valstybė turėtų imtis tik tada, kai neįmanoma kitomis teisinėmis ir socialinėmis priemonėmis spręsti problemų, o pats baudžiamosios teisės taikymas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų yra perteklinis.

„Esu prieš kraštutines represines priemones, nukreiptas į žmones, kurie tampa priklausomais nuo narkotikų ar tampa stambių nusikaltėlių aukomis. Patirtis rodo, kad tokiu būdu tiktai nukreipiamas dėmesys nuo sunkių nusikaltimų“, – teigia pataisas remiantis Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Priėmus šiandien siūlomas įstatymų pataisas, šalies sveikatos apsaugos ministras savo įsakymu spręstų, kas laikoma nedideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu. Už neteisėtą narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimą nedideliais kiekiais numatyta 60–300 eurų bauda. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtrauktų baudą nuo 300 iki 460 eurų.

Jeigu asmuo teisėsaugos institucijoms savanoriškai atiduotų neleistiną medžiagą, kurią įgijo ar laikė be tikslo platinti, taip pat jeigu savanoriškai kreiptųsi į sveikatos įstaigą, jis būtų atleidžiamas nuo administracinės atsakomybės. Dėl didelio kiekio narkotinių ar psichotropinių medžiagų disponavimo ar platinimo lieka baudžiamoji atsakomybė.

Policijos duomenimis, nuo 2017 m. sausio 1 d. iki 2017 m. kovo 27 d. pradėti 165 ikiteisminiai tyrimai dėl nusikalstamų veikų, kurios šiuo metu yra numatytos Baudžiamojo kodekso 259 straipsnyje „Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti“.

 

Daugiau informacijos:

Aušrinė Armonaitė, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narė

Mob. 8 621 12 548, el. p. [email protected]

Vitalijus Gailius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mob. 8 698 42 681, el. p. [email protected]