Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario S. Tumėno pranešimas: „Kada Australijos lietuviai turės galimybę grįžti į Lietuvą“

2017 m. balandžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

    

Nemažai Jungtinėse Amerikos Valstijose  bei kitose šalyse gyvenusių lietuvių, užsidirbusių tose šalyse pensijas, po 1990-ųjų grįžo gyventi į Lietuvą. Deja, Australijos lietuviams senjorams sugrįžti gyventi į Lietuvą kol kas nėra jokių galimybių dėl tarpvalstybinių teisinių kazusų arba,  pasakysiu griežčiau – mūsų pareigūnų neveiklumo. Į mane, kaip į Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narį, kreipėsi susirūpinę ir negalintys grįžti lietuviai, nes Australija nepasirašo sutarties su Lietuvos Respublika dėl jų pensijų pervedimo į mūsų šalį. Todėl kreipiausi į Užsienio reikalų ministeriją bei Socialinės apsaugos bei darbo ministeriją prašydamas pagal kompetenciją apsvarstyti tarptautinės sutarties dėl uždirbtos pensijos mokėjimo tarp Lietuvos ir Australijos sudarymo tikslingumo bei galimybės greičiau inicijuoti jos parengimą ir pasirašymą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis raštu atsakė, kad Australijos užsienio reikalų ir prekybos departamentas 2016 m. sausio 25 d. nota Nr. 16/06/EUD informavo, jog Australijos Vyriausybė nuolat peržiūri savo derybinius prioritetus ir galimybes sudaryti naujas dvišales sutartis socialinės apsaugos srityje, tačiau šiuo metu derybų grafikas yra visiškai užpildytas ir sutarties sudarymo su Lietuva poreikis bei galimybės bus analizuojamos ateityje, taigi ne anksčiau kaip po metų, jeigu šis Lietuvos prašymas bus įvardintas kaip reikalingas, svarbus ir tikslingas Australijai.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Užsienio reikalų ministerijos pareigūnai apie šią problemą primena kiekvieno dvišalio susitikimo metu. Paskutinį kartą  Lietuvos siekis sudaryti šią sutartį išsakytas užsienio reikalų ministro susitikimo su Australijos ambasadoriumi 2016 m. lapkričio 30 d. metu. Tai teikia vilties.

Australijoje veikia labai sudėtinga ir griežta pensijų sistema, tačiau,  kad ši nemaloni padėtis, kai Australijos lietuviai nori, bet negali sugrįžti į Lietuvą dėl to, kad kartu negali „parsivežti“ Australijoje užsidirbtų pensijų, nesprendžiama net nuo 2001 metų – apmaudu. Todėl esu įsitikinęs, kad Lietuvos Vyriausybė turi  vėl kreiptis į Australiją, kad nedelsiant būtų peržiūrimos tarptautinės sutartys.  Juk iš tribūnų kalbama, kaip susigrąžinti į Lietuvą išsivaikščiojusius tautiečius. Padėkime ir savo senjorams oriai praleisti senatvę savo tėvų žemėje – Lietuvoje.

    

 

Kontaktams:

Seimo narys dr. Stasys Tumėnas

Tel. (8 5) 239 6615

El. p. [email protected]