Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: „Aplinkos ministerija turi naikinti veiklos nevykdančią Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą“

2017 m. balandžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vyriausybė ir Aplinkos ministerija turi kuo greičiau naikinti veiklos nevykdančią Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą, kuri jau nuo 2016 m. kovo 1 d. neturi jokių realių funkcijų, – pabrėžia Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Simonas Gentvilas ir Vitalijus Gailius.

Liberalai prašo aplinkos ministro Kęstučio Navicko įvertinti savo pavaldinio, aplinkos viceministro Mindaugo Gudo veiksmus, kai vakar Seimo posėdyje jis pateikė Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisas, atveriančias galimybes ministerijai pratęsti realiai neveikiančios tarnybos veiklą.

„Gerai, kad šioms užmaskuotoms pataisoms Seime nebuvo pritarta. Tokį aplinkos viceministro M. Gudo akibrokštą vertinu kaip norą bet kokiomis priemonėmis išsaugoti vieną valstybinę įstaigą, šiuo atveju Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą, kurios išlaikymas mokesčių mokėtojams per metus kainuoja net 850 tūkst. eurų. Noriu pabrėžti, kad ši tarnyba nuo 2016 m. kovo 1 d. neturi ir neatlieka jokių realių funkcijų. Atviras klausimas, kodėl aplinkos viceministras M. Gudas siekė pratęsti buvusio aplinkos ministro K. Trečioko tradicijas, sugalvodamas valstybės įstaigai papildomų funkcijų. Akivaizdu, kad Valstybinę aplinkos apsaugos tarnybą reikia kuo greičiau panaikinti. Savo ruožtu dabartinis aplinkos ministras K. Navickas turėtų principingai įvertinti savo pavaldinių veiklą ir iniciatyvas“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas S. Gentvilas, atkreipdamas dėmesį, kad įstatymo pataisoms nepritarė ir Seimo valdančiųjų frakcijų atstovai.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius pabrėžia, kad butaforinių valstybės institucijų dangstymas ir finansavimas šiai Vyriausybei garbės nedaro. „Atrodo, kad tokiomis iniciatyvomis pratęsiama „zadanijų“ politika, kai po ministerijų sparnu globojamos atskiros valstybės įstaigos. Gaila, kad dabartinės Aplinkos ministerijos vadovai toliau dega noru visą tai įteisinti. Realybėje Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos funkcijas jau seniai vykdė ir tebevykdo šalies regionų aplinkos apsaugos departamentai. Būtina užkirsti galimybes toliau korumpuoti valstybę“, – teigia Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius.

 

Daugiau informacijos:

Simonas Gentvilas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas

Mob. 8 645 61 144, el. p. [email protected]

 

Vitalijus Gailius, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas

Mob. 8 698 42 681, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-04-07 13:51
   Rimas Rudaitis