Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas: „Lietuvos ir Lenkijos santykiai turi didelį potencialą augti“

2017 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. Olga Posaškova)

 

Trečiadienį, gegužės 3 d., Seime aptarta 1791 metais priimtos bendros Lietuvos ir Lenkijos valstybės – Abiejų Tautų Respublikos – Konstitucijos svarba Europai. Diskusijoje dalyvavęs Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis teigė, kad Lietuvos ir Lenkijos santykiai turi didelį potencialą augti.

Pasako parlamento vadovo, šiuo metu iškylančių grėsmių ir iššūkių ES akivaizdoje, svarbu  skatinti regiono vienybę ir solidarumą.

 

 

„Lietuvos ir Lenkijos pastarųjų mėnesių glaudus bendradarbiavimas sprendžiant ES problemas yra pavyzdys, kaip geri abipusiai santykiai gali stiprinti ir papildyti valstybių pozicijas siekiant bendrų tikslų, kaip regiono ir branduolinis saugumas“, – sako V. Pranckietis. Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad pastarųjų dienų susitikimai su Lenkijos vadovais tai liudija – Lenkija palaiko Lietuvą sprendžiant Astravo atominės elektrinės klausimą, prisideda prie Seimo parengto naujojo Lietuvos plano Ukrainai.

„Lietuva ir Lenkija vienodai supranta kylančius iššūkius ir grėsmes. Vienodai matome vienybės viziją“, – pabrėžė Seimo Pirmininkas.

Diskusiją „Gegužės 3-ioji – Lietuvos ir Lenkijos istorinės bendrystės svarba Europai“, skirtą 1791 m. pirmosios rašytinės Konstitucijos Europoje dienai, rengė Seimo laikinoji Gegužės 3-iosios grupė ir Lenkų diskusijų klubas. Šios dienos minėjimo proga Seimo Pirmininkas taip pat lankėsi Joachimo Lelevelio inžinerijos mokykloje.  

Prieš 226 metus, 1791 m. gegužės 3 d., Abiejų Tautų Respublikos Seimas balsų dauguma priėmė dokumentą, kuris savo forma ir turiniu atitinka konstitucijos sampratą. Tikrasis dokumento pavadinimas „Valdymo įstatymas“ jau netrukus pačių amžininkų pagal jo priėmimo datą imtas vadinti Gegužės 3 d. Konstitucija. Tai pirmoji rašytinė Konstitucija Europoje ir antroji pasaulyje po JAV Konstitucijos. Ši Konstitucija žymėjo naują bendros Lietuvos ir Lenkijos valstybės pastangą reformuotis ir taip apsisaugoti nuo pragaištingų užsienio grėsmių. 

 

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-03 15:50
   Jolanta Anskaitienė