Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario R. Žemaitaičio pranešimas: „Seimas po pateikimo pritarė, kad PVM išlaidos vietos veiklos grupėms taptų finansuojamos“

2017 m. gegužės 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas pritarė parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio iniciatyva parengtam Pridėtinės vertės įstatymo pakeitimui, kuris pašalina dvigubus standartus vietos veiklos grupėms (VVG) ir savivaldybės bei biudžetinėms įstaigoms, kurioms PVM yra pripažintas tinkamas išlaidoms finansuoti, o vietos veiklos grupėms, kurios kaimuose neturi nei žmogiškųjų, nei finansinių resursų ši nuostata netaikoma. Vadinasi, visos NVO, kurios teiks projektus, kad galėtų kurti, tvirtinti reikalingas paslaugas, o tai kaimuose itin aktualu, nes verslas dėl gyventojų mažų pajamų ir apskritai nedidelės rinkos atokiuose teritorijose paslaugų rinkos nevysto, taps PVM mokėtojomis. NVO tapus PVM mokėtoja, jos per projektą sukurta socialinė paslauga ar produktas automatiškai bus brangus ir vargu, ar priimtinas mažas pajamas turinčiam gyventojui.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis pabrėžė, kad žemės ūkio ministro įsakyme numatytas reglamentavimas sudaro barjerus dalyvauti LEADER programoje, kuri skatina kaimo gyventojus ir organizacijas aktyviai dalyvauti gyvenamosios vietovės ir bendruomenės plėtros procese. Ši pataisa pašalins ministro įsakyme numatytas dirbtines kliūtis VVG įsisavinti priemonės LEADER 2014–2020 finansavimą, kuriam skirta 113,82 mln. Eur.

„Seimas žengė pirmą ir labai svarbų žingsnį šalinant biurokratines kliūtis VVG. Šiandien užregistravau pasiūlymą, PVM taptų finansuotina išlaida gyvenamųjų vietovių bendruomeninėms organizacijoms. Tik kaimo bendruomenės geriausiai galėtų savo strategijas orientuoti į darbo vietų kūrimą, atnaujintų pastatų panaudojimą veiklai ir užimtumui didinti. Tai leis efektyviau įtraukti jaunus žmonės, kurie orientuoti į darbo vietų kūrimą, skurdo mažinimą ir ekonominę plėtrą, pastatų panaudojimą veiklai ir užimtumui didinti kaimo vietovėse“, – pažymėjo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas R. Žemaitaitis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas

Remigijus Žemaitaitis, mob. 8 698 42 238

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-08 10:31
   Rimas Rudaitis