Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis: „Man svarbu, kad Seimas būtų tapatinamas su kova prieš korupciją“

2017 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 10 dieną, trečiadienį, įvyko uždaras Seimo valdybos posėdis su Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovais.

Susitikimo metu STT direktorius Saulius Urbanavičius pristatė pagrindines teisėkūros iniciatyvas, kuriomis siekiama stiprinti kovą su korupcija. VSD direktorius Darius Jauniškis pateikė su nacionaliniu saugumu susijusį grėsmių vertinimą.

Pasak Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, susitikime aptarta verslo grupių įtaka Lietuvos politinei sistemai, su šalies saugumo interesais nederančios investicijos, įvairaus pobūdžio korupciniai pažeidimai.

„Posėdis buvo šaukiamas tam, kad galėtume aiškiai įsivertinti situaciją, su kokio masto problema turėsime kovoti. Matėme įvairius korupcijos žemėlapius, kurie kelia nerimą, tačiau mums dabar būtina objektyvi tarnybų  informacija, kuri atskleistų tikrąją padėtį valstybėje. Noriu, kad šios kadencijos Seimas būtų tapatinamas su kova prieš korupciją. Galime sakyti, kad šiandien žengiamas rimtas žingsnis – pripažįstame, kad mūsų valstybėje yra labai rimtų problemų, kad yra daroma nusikalstama veika prieš visapusišką Lietuvos ir visos visuomenės pažangą. Visi kartu, vieningai paruošime tam priešnuodžius“, – sakė parlamento vadovas.

„Seimo valdyba labai rimtai pažiūrėjo į šį iššūkį valstybei, jau rytoj bus svarstomi pirmieji įstatymų projektai, kurie reikalingi proveržiui, aš tokių projektų turiu dvidešimt, tai paketas, kuris tiesiog gyvybiškai svarbus, kad galėtume pajudėti iš vietos“, – teigė posėdyje dalyvavęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas.

NSGK vadovas tarp būtinų priimti įvardino lobizmo, strateginių įmonių, pranešėjų apsaugos įstatymus. Taip pat išskyrė įstatymus, kurie stiprintų institucijų analitinius pajėgumus.

Tai buvo pirmas Seimo valdybos susitikimas su STT ir VSD vadovais. Ateityje planuojama susitikimus rengti periodiškai.

 

Informaciją parengė:

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-10 15:40
   Jolanta Anskaitienė