Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narių pranešimas: „Siūlomi solidarumo principu paremti mokesčiai“

2017 m. gegužės 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas ir Paulius Saudargas pristatė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kurių tikslas, anot Seimo narių, užtikrinti didesnį mokesčių sistemos progresyvumą ir mažinti pajamų nelygybę, kuri yra viena didžiausių Europoje Sąjungoje.

Pasak parlamentarų, daugumos šalies gyventojų socialinė padėtis pasiekė pavojingai žemą lygį ir atidėlioti mokesčių sistemos pertvarkos negalima. Lietuvą dėl didelės nelygybės ir mokesčių sistemos riboto progresyvumo savo tyrimų išvadose kritikuoja ir Europos Komisija.

Ž. Pavilionio teigimu, progresinė mokesčių sistema yra daugumos pažangių Vakarų Europos valstybių praktika. Prie progresinio Gyventojų pajamų mokesčio tarifo kitais metais pereina ir kaimyninė Latvija. „Šiandien ne vien kairieji, bet ir dešinėji yra pasiruošę diskutuoti apie mokesčių sistemos progresyvumo didinimą. Suprantama, kad turi būti imtasi kompleksiškos mokesčių sistemos reformos ir tai yra tik pirmas mūsų pasiūlymas diskusijai“, – pabrėžė Seimo narys Ž. Pavilionis penktadienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje.

Pristatydamas įstatymo pataisas, Seimo narys L. Kasčiūnas teigė, kad pataisomis siūloma pajamų dalį, neviršijančią 21 600 eurų per metus arba 1 800 eurų per mėnesį, apmokestinti 12 proc. GPM tarifu. O pajamų daliai, viršijančiai minėtą sumą, pritaikyti 19 proc. GPM tarifą.

Seimo nario teigimu, pritarus pataisoms, mokestinė našta daugeliui gyventojų netgi sumažėtų. „Lyginant su dabartine GPM sistema, mokestinė našta pradėtų didėti uždirbančiam daugiau nei 3 150 eurų per mėn. neatskaičius mokesčių, o uždirbančiam mažiau – mažėtų“, – tikino L. Kasčiūnas.

P. Saudargas atkreipė dėmesį, kad, pavyzdžiui, uždirbančiam 5 000 eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių, mokestinė našta padidėtų 74 euras, 7 000 eurų – 154 eurais, 10 000 eurų – 247 eurais. Tuo tarpu uždirbančiam 2 500 eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių, mokestinė našta sumažėtų 26 eurais, 2 000 eurų – 46 eurais, 1 000 eurų – 30 eurų, vidutinį darbo užmokestį (812,8 eurų) – 21,58 eurais. „Taigi, matome, kad ne tik mažinama pajamų nelygybė, bet ir stiprinama vidurinioji klasė, kuri Lietuvoje yra dar besiformuojanti, t. y. šiai žmonių grupei mokestinė našta nedidėja ir netgi šiek tiek sumažėja“, – pridūrė P. Saudargas.

Pataisomis taip pat siekiama pripažinti netekusia galios GPM įstatymo 6 straipsnio 3 dalį, kuria vadovaujantis „pajamų mokesčio 5 procentų tarifas taikomas individualios veiklos pajamoms, išskyrus pajamas iš laisvųjų profesijų veiklos, taip pat ne individualios veiklos pajamoms, gautoms pardavus ar kitaip nuosavybėn perleidus netauriųjų metalų laužą“.

 

Kontaktams:

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

Mob. 8 668 42 126

El. p. [email protected] 

 

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 659 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-26 10:34
   Rimas Rudaitis