Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario T. Langaičio pranešimas: „Už milijardą eurų – jokio inovacijų augimo“

2017 m. gegužės 31 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo Ekonomikos ir Švietimo ir mokslo komitetuose buvo svarstyta Valstybės kontrolės audito ataskaita dėl valstybės investicijų į mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą (MTEP) siekiant inovacijų augimo. Anot Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Tado Langaičio, audito išvados parodė, jog milžiniškos investicijos nedavė lauktų inovacijų augimo.

,,Per 2007–2016 m. laikotarpį į mokslinius tyrimus ir inovacijas investuota daugiau nei milijardas eurų, o rezultatas – Europos Sąjungos inovacijų švieslentėje Lietuva yra vos 24 vietoje tarp 28 šalių. Verslo investicijos į MTEP (0,3 proc. BVP) kelis kartus atsilieka nuo ES vidurkio (1,3 proc. BVP). Panašu, kad lėšos buvo įsisavintos kitais tikslais, dėl to žymaus mokslo ir verslo bendradarbiavimo nematome ir artimiausiu metu nematysime“, – sakė T. Langaitis.

Valstybės kontrolė pabrėžia, kad mokslo tyrimų ir inovacijų infrastruktūra nėra naudojama taip, kaip planuota, o mokslo ir technologijų parkų pagrindinė veikla – patalpų nuoma. Valstybės kontrolė skelbia, jog mokslo slėniai užmiršti ir nevaldomi.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) užsakymu 2010 m. (už 150 tūkst. eurų) buvo parengtas mokslo slėnių valdymo ir koordinavimo modelis. Tačiau dabar ŠMM atstovai teigia, kad slėnių valdymo modelis nereikalingas, nes „tokia sistema pažeistų aukštųjų mokyklų autonomiją“. Mokslo slėnių valdymo, koordinavimo ir stebėsenos nėra jau nuo 2013 m. Pinigai valdymo modeliui sukurti išleisti. Kas vyksta mokslo slėniuose sužinoti įmanoma tik su Valstybės kontrolės pagalba ir tik iš dalies.

Nepaisant to, kad situacija yra nevaldoma, nekoordinuojama ir net nestebima, nepaisant patirtų nesėkmių tiek kuriant mokslo slėnius, tiek mokslo ir technologijų parkus, ŠMM turi naują planą, kaip įsisavinti 2014–2020 m. Europos Sąjungos lėšas, skirtas inovacijų augimui generuoti. Ministerija planuoja naują priemonę „Inovacijų ir technologijų perdavimo centrų veiklos skatinimas“.

Primename, kad mokslinių tyrimų komercializavimo ir technologijų perdavimo funkcijoms (tarp kitų) atlikti buvo steigiami mokslo ir technologijų parkai (MTP). Tačiau jie, anot Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros atliktos MTP vertinimo ataskaitos, šių funkcijų nevykdo.

„Investuota daugiau nei milijardas eurų – milžiniškos lėšos, bet investicijų grąža šiandien tėra laboratorijų atnaujinimas universitetuose ir tie patys du šimtai verslo įmonių, investuojančių į MTEP Lietuvoje. Inovacijų augimo nematome, toliau velkamės ES inovacijų švieslentės galutinėse eilėse. Mokslo ir verslo bendradarbiavimas yra vienas iš inovatyvios ekonomikos variklių, tačiau verslas mažai težino, kas vyksta mokslo slėniuose, ką ir kaip ten būtų galima kurti. Akivaizdu, kad  slėniai nesugebėjo adekvačiai iškomunikuoti už milijardą sukurtų mokslo, inovacijų ir technologijų galimybių verslui. Galimai universitetai neturi motyvacijos didinti bendradarbiavimą su verslu esamoje situacijoje. Visa tai yra pernelyg svarbu mūsų valstybės ateičiai, dėl to siūlau situaciją žymiai nuodugniau ištirti Seime“, – komentavo T. Langaitis.

 

Kontaktams:

Seimo narys Tadas Langaitis

Tel. (8 5) 239 6624

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-05-31 15:20
   Jolanta Anskaitienė