Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: pirmoji Lietuvos pažangos premija taps precedentu pagerbiant išskirtinai Lietuvai nusipelniusius mokslininkus

      

 

        Birželio 12 d. profesoriui Liudui Mažyliui įteikta Lietuvos pažangos premija. Tokia premija Lietuvoje įteikta pirmą kartą. 

       Vyriausybės rūmuose premiją profesoriui įteikė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis kartu su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, švietimo ir mokslo ministre  Jurgita Petrauskiene bei Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentu prof. Valdemaru Razumu.

       „Profesorius tapo šalies didvyriu ir suvienijo Lietuvą džiaugsminga žinia. Dar kovo mėnesio pabaigoje pasitarę su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, Lietuvos mokslų akademijos prezidentu prof. Valdemaru Razumu nutarėme, jog L. Mažyliui galėtų būti skiriama speciali premija, kuri taptų precedentu pagerbti Lietuvai ypatingai nusipelniusius mokslininkus“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

       Nuo šiol Lietuvos pažangos premija bus skiriama už išskirtinės reikšmės mokslo ar mokslo taikomosios veiklos rezultatus (gamtos ir kitų mokslų sričių, kultūros, valstybingumo stiprinimo pasiekimus, inovacijas, proveržius ir pan.), plačiai žinomus Lietuvos visuomenei. Darbus premijai gauti gali siūlyti valstybės institucijos, visuomeninės organizacijos, įstaigos, įmonės, asociacijos, kiti juridiniai asmenys.

       Lietuvos pažangos premijos dydis – 10 tūkst. eurų, lėšos bus skirtos iš Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) skirtų asignavimų.

       ŠMM taip pat yra pateikusi paraišką Lietuvos mokslo tarybai dėl tolesnių profesoriaus L. Mažylio tyrimų finansavimo. Manoma, kad profesorius L. Mažylis toliau nagrinės temą „Lietuvos valstybės kūrimas ir pripažinimas 1917–1918 metais“.

       Žinia, kad Vokietijos diplomatiniame archyve Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius L. Mažylis surado Nepriklausomybės Akto originalą su signatarų parašais, buvo paskelbta šių metų kovo 29 d.