Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narys Stasys Tumėnas kviečia dalyvauti fotografijų konkurse „Bradūno žemė“, skirtame Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms paminėti

2017 m. birželio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kaip žinia, Lietuvos Respublikos Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad šiais metais minimos poeto, publicisto, redaktoriaus, kritiko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Kazio Bradūno 100-osios gimimo metinės, 2017-uosius yra paskelbęs Kazio Bradūno metais. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Kazio Bradūno 100-ųjų gimimo metinių minėjimo 2017 metais planą, kuriame numatė konkrečias viešinimo ir audiovizualines, edukacines, kultūrines ir leidybines veiklas. Planas įgyvendinamas, tačiau, mano galva, į kūrybinę veiklą būtina labiau įtraukti jaunąją kartą, sudarant jai galimybes šiuolaikiškai atrasti Kazį Bradūną ir jo kūrybos, kritikos, pasaulėvokos versmes.

Dėl to kviečiu Lietuvos moksleivius, studentus, užsienyje gyvenantį lietuvių jaunimą dalyvauti fotografijų konkurse „Bradūno žemė“, kurį organizuoju kartu su Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešąja biblioteka. Konkurso tikslas – skatinti Lietuvos mokinių ir studentų kūrybingumą, meninę saviraišką, siekį aktualizuoti Kazio Bradūno kūrybinį palikimą, gimtojo krašto grožį, tėvynės gamtinį, istorinį, kultūrinį, tautinį paveldą.

Konkursui pateiktose nuotraukose reikėtų stengtis atspindėti konkurso temą „Bradūno žemė“, t. y. užfiksuoti Lietuvą (gamtą, kraštovaizdį, istorines vietas, atminties vietas, piliakalnius, pilkapius, girias, laukus, namus, sodybas, kryžius ir t.t.). Nuotraukose turi atsispindėti Bradūno žemės dvasia, mokinio/studento santykis su „bradūniškos“ Lietuvos vaizdiniu, sukurtu jo kūryboje.

Konkurso nuostatus rasite čia. Su konkurso nuostatais taip pat galite susipažinti mano ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos socialinių tinklų paskyrose. Konkurso terminas yra 2017 m. liepos 1 – spalio 1 d., nugalėtojai bus skelbiami lapkričio 18 d.

Kūrybiškai paminėkime iškilaus Tautos sūnaus Kazio Bradūno metus ir supraskime, kodėl jis parašė: „Mes dantimis įsikandę laikomės Tėvų Žemės“.

 

Kontaktams:

Seimo narys dr. Stasys Tumėnas

Tel. (8 5) 239 6615, el. p. [email protected]