Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai

2017 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikimuose Vašingtone aptaria transatlantinio saugumo, paramos Rytų partnerės ir transatlantinės prekybos klausimus.

Birželio 27 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis drauge su Šiaurės ir Baltijos šalių parlamentų pirmininkais Vašingtone susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) administracijos pareigūnais.

Susitikime su JAV viceprezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais Andrėja Tompson (Andrea Thompson) aptarti Europos saugumo, Rusijos keliamų grėsmių, paramos ES Rytų partnerėms ir transatlantinio ryšio stiprinimo klausimai. Lietuvos Seimo vadovas ragino JAV ir toliau visokeriopai remti Ukrainą, šiuo metu vykdančią svarbias reformas, nepaisant, kad šalis tuo pačiu metu turi priešintis ir išorės agresoriui.

„Parama Ukrainai svarbi visos Europos ir transatlantinės bendruomenės stabilumui ir saugumui. Lietuvos Seimo parengtas „Maršalo planas“ Ukrainai padėtų kuriant šios šalies sėkmės istoriją, kurios reikia visoms Rytų Europos šalims,“ – sakė V. Pranckietis.

Susitikime kalbėta, kad tebesitęsiantys agresyvūs Rusijos veiksmai kelia pavojų taikai ir saugumui ir už Ukrainos ribų. Todėl Sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos tol, kol nebus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai. Susitikime taip pat aptartas JAV karių buvimo rytinėse Europos šalyse klausimas.

JAV viceprezidento patarėja pažymėjo, kad JAV karių buvimas regione atneša naudą abiem pusėms – taip išreiškiamas solidarumas su sąjungininkais bei pabrėžiamas JAV įsipareigojimas kolektyvinei gynybai. Patarėja taip pat atkreipė dėmesį, kad JAV kariai gauna puikias treniravimosi ir įgūdžių stiprinimo galimybes.

Vizito JAV metu taip pat įvyko V. Pranckiečio ir Šiaurės bei Baltijos šalių parlamentų pirmininkų susitikimas su JAV Prekybos departamento laikinai einančiu pasekretoriaus pareigas tarptautinei prekybai Izraeliu Hernandesu (Israel Hernandez). Susitikime kalbėta apie prekybos svarbą transatlantinių santykių stiprinimui. Pažymėta, kad Europos ir JAV bendradarbiavimas energetikos srityje, įskaitant ir suskystintų dujų prekybą, stiprina ne tik šalių ekonomikas, bet ir saugumą.

Seimo Pirmininkas V. Pranckietis dalyvavo Vašingtone surengtame seminare „Iššūkiai Šiaurės Europoje ir bendros pastangos juos nugalint“.

„Džiaugiuosi, kad apie naujų saugumo iššūkių suvaldymą, paramą Ukrainai ar transatlantinių ekonominių ryšių stiprinimą Šiaures ir Baltijos šalys bei JAV kalba vienu balsu. Susitikimuose Valstybes departamente, su senatoriumi Robertu Menendesu (Robert Menendez) JAV atstovai ne kartą pabrėžė savo įsipareigojimus NATO, to paties JAV tikisi ir iš kitų NATO šalių“, – sakė Seimo vadovas.

Fotografo Tomo Enqvisto nuotr.

Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV Seimo Pirmininkas susitiko su Vašingtono lietuvių bendruomene.

 

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-06-28 09:12
   Rimas Rudaitis