Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

TS-LKD frakcijos narių V. Kernagio ir V. Juozapaičio pranešimas: „Ar ir toliau iš Kultūros ministerijos sulauksime iš piršto laužtų sprendimų?“

2017 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai, jog Kultūros ministerija nori keisti kompensacinio atlyginimo skirstymo bei išmokėjimo administratorių, paaiškėjo, kad mokėti išmokas kūrėjams už audiovizualinius kūrinius iš vadinamųjų tuščių laikmenų mokesčių lėšų buvo norima patikėti audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijai AVAKA. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vytautas Kernagis ir Vytautas Juozapaitis kreipėsi į kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, prašydami pateikti detalesnę informaciją dėl šio sprendimo argumentų.

„Kreipėmės į ministrę, nes šiuo metu nėra aišku, kokiais kriterijais remiantis buvo ruošiamasi keisti lėšų skirstymo už tuščias laikmenas administratorių ir kodėl buvo pasirinkta būtent AVAKA? Taip pat kyla klausimas, kodėl nebuvo svarstomas trijų organizacijų (LATGA, AVAKA, AGATA) administravimo galimybė? Manome, kad toks pokytis tik įneštų sumaišties bei nepatogumų visoje lėšų už tuščias laikmenas skirstymo sistemoje, todėl savo kreipimusi skatiname ministrę paaiškinti, kodėl norėjo imtis tokių pokyčių, nesitarus su suinteresuotomis organizacijomis“, – teigė V. Kernagis.

Iki šiol galiojanti tvarka numatė, kad kompensacinį atlyginimą audiovizualinių kūrinių autoriams ir gamintojams už jų kūrinių kopijavimą į tuščias laikmenas ir įrenginius paskirsto dvi asociacijos – LATGA ir AVAKA. 

„Kultūros ministerijos prerogatyva bei pareiga yra užtikrinti ir apginti viešąjį interesą – kiekviena asociacija turi neginčijamą teisę reikšti pretenzijas ir tikėtis dalyvauti tuščios laikmenos mokesčio administravimo procese. Įdomu, ar Kultūros ministerija  atsakingai išnagrinėjo ir įvertino visus kriterijus, pagal kuriuos būtų vykdoma tokia pertvarka? Kreipiamės į ministrę, kad ji nedelsiant labai aiškiai ir nedviprasmiškai viešai paskelbtų tokių planų įgyvendinimo poreikį, priežastis ir pasekmes. Kitu atveju, kyla klausimas, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis niekaip nesusijęs su šia pertvarka ir prodiuseriais, su kuriais kartu kūrė ir rodė vieną populiariausių televizijos serialų „Naisių vasara“?“, – pridūrė V. Juozapaitis.

Viešojoje erdvėje taip pat primenama, kad asociacijai AVAKA šiuo metu vadovauja į korupcijos skandalą kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“ prieš porą metų įsivėlęs prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

 

 

Kontaktams:

Vytautas Kernagis

Seimo TS-LKD frakcijos narys

Tel. (8 5) 239 6668

El. p. vytautas.kernagis@lrs.lt