Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario L. Kasčiūno pranešimas: „Parlamentaras prašo „Kaspersky Lab“ įtraukti į nepatikimų tiekėjų sąrašą“

2017 m. liepos 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybos direktorę Dianą Vilytę ir Valstybės saugumo departamento direktorių Darių Jauniškį prašydamas įvertinti galimybę kompaniją „Kaspersy Lab“ įtraukti į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

L. Kasčiūno teigimu, šį mėnesį JAV Generalinė paslaugų administracija, kuri tvarko JAV vyriausybės pirkimų sutartis, kibernetinio saugumo programinės įrangos tiekėją „Kaspersky Lab“ pašalino iš patvirtintų tiekėjų sąrašo, taip apribodama galimybes JAV institucijoms ir įstaigoms įsigyti „Kaspersky“ produktus. Toks sprendimas buvo priimtas atsižviegiant į JAV žvalgybos agentūrų išreikštą susirūpinimą dėl galimų „Kaspersky Lab“ kompanijos ryšių su Rusijos žvalgybos tarnybomis – buvo užfiksuotas kompanijos darbuotojų susirašinėjimas elektroniniu paštu su Rusijos Federacijos federaline saugumo tarnyba.

Pasak parlamentaro, JAV Generalinė paslaugų administracija nurodo, kad ji visada siekia užtikrinti bei įvertinti sutartyse pagal sutartis tiekiamą produkciją ir paslaugas, taikant tiekimo grandinės rizikos valdymo procesus. Tokiu pavyzdžiu turi sekti ir Lietuva, siekiant užtikrinti Lietuvos kibernetinį saugumą, todėl būtina įvertinti galimybę kompaniją „Kaspersy Lab“ įtraukti į nepatikimų tiekėjų sąrašą.

 

 

Kontaktams:

Lietuvos Respublikos Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Tel. +370 (659) 00 088

El. p.: [email protected]