Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Turime išnaudoti visas parlamentinės diplomatijos galimybes santykiams su Lenkija vystyti“

Dž. G. Barysaitės nuotr.

 

Šiandien Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumo atstovais. Forumo pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos ir Lenkijos dialogą įvairiose srityse.

Susitikimo metu forumo valdyba pristatė vykdomus projektus, pateikė idėjas dėl Lietuvos ir Lenkijos dvišalio politinio dialogo vystymo.

Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad Lenkija yra viena svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių, su kuria turime sutampančias nuomones Rytų partnerystės, branduolinio saugumo ir kitais strateginiais klausimais. Lenkija yra viena didžiausių investuotojų Lietuvoje ir išlieka svarbia grandimi didinant Lietuvos ir Baltijos šalių energetinį saugumą, vystant infrastruktūrinius projektus kaip Rail Baltica, GIPL, LitPolLink ir sinchronizacija su kontinentiniais Europos tinklais. Vyksta gana intensyvus parlamentinis dialogas tarp abiejų šalių parlamentų, efektyviai veikia ir trišalė Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos asamblėja. Lietuva ir Lenkija palaiko viena kitą įvairiuose tarptautiniuose formatuose.

 Taip pat diskutuota apie lietuvių tautinę bendriją Lenkijoje ir lenkų tautinę bendriją Lietuvoje, švietimo klausimus.

Susitikimo metu aptartos priemonės, kaip būtų galima stiprinti tautinių bendrijų atsparumą, kad jos netaptų priešiškos propagandos taikiniu.

 

Justina Jurevičiūtė

Seimo Pirmininko patarėja

Tel. (8 5) 239 6005, mob. 8 698 42 650

El. p. [email protected]