Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos nario J. Razmos pranešimas: „Dėl galimų savivaldos įstatymo pažeidimų Druskininkų tarybos veiklos reglamente – kreipimasis į teismą“

2017 m. liepos 21 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Jurgis Razma kreipėsi į Kauno apygardos administracinį teismą dėl neseniai pakeisto Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamento teisėtumo.

Druskininkų savivaldybės taryba gegužės 30 d. posėdyje nutarė pakeisti tarybos veiklos reglamentą, iki 30 sekundžių sumažindama laiką užduoti klausimui ir iki vienos minutės – atsakymui pateikti. Gegužės 30 d. reglamento pakeitimuose taip pat nurodoma, jog tarybos narys kiekvienu svarstomu klausimu gali pasisakyti tik vieną kartą, o tarybos nario pasisakymo trukmė yra ribojama iki 1 minutės, jeigu tarybos narys pasisako savo vardu, arba iki 2 minučių, jeigu pasisakoma grupės ar frakcijos vardu.

„Manau, kad priimti naujausi Reglamento pakeitimai, kurie iki nelogiškų trukmių riboja tarybos narių klausimų bei pasisakymų laiką, prieštarauja Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatymo nuostatoms. Tam, kad būtų galima įgyvendinti Konstitucijoje įtvirtintą savivaldos teisę, savivaldybės tarybos nariams turi būti suteikiamos atitinkamos teisės ir įgaliojimai. Priešingu atveju – ribojama ir savivaldos teisė. Tokie ribojimai akivaizdžiai trukdo savivaldybės tarybos nariams atstovauti juos išrinkusiems rinkėjams ir visai savivaldybės bendruomenei“, – teigė J. Razma.

Seimo narys taip pat neabejoja, jog tik politinės diskusijos metu gali gimti geriausi sprendimai, kuriuos priima savivaldybės taryba, įgyvendindama savivaldos teisę.

„Tuo tarpu gegužės 30 d. reglamento 101 ir 102 punktuose įtvirtinti ribojimai uždavinėti klausimus ir pasisakyti nagrinėjamais klausimais suvaržo politinę diskusiją, tokiu būdu, neišdiskutuoti ir išsamiai neišanalizuoti sprendimai tam tikrais klausimais gali neatitikti savivaldybės bendruomenės interesų ir neįgyvendinti savivaldybei teisės aktais priskiriamų funkcijų. Druskininkų savivaldybės tarybos veiklos reglamentu taip drastiškai ribojant teisę uždavinėti klausimus ar teisę pasisakyti svarstomais klausimais, kartu ribojama Konstitucijoje įtvirtinta savivaldos teisė“, – komentavo J. Razma.

Paminėtina, kad Druskininkų savivaldybės reglamento pakeitimai, suvaržantys tarybos narių diskusijų galimybes nėra vieninteliai. Panašūs pakeitimai padaryti ir Kauno miesto savivaldybės tarybos reglamente. Ne paslaptis, kad tokie pakeitimai pirmiausiai nukreipti į opozicijos teisių varžymą. Tai matydamas J. Razma yra įregistravęs tokias užmačias galintį užkardyti Vietos savivaldos įstatymo pataisų projektą.

 

 

Kontaktams:

Seimo narys Jurgis Razma

Tel. (8 5) 239 6693

El. p. [email protected]