Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nariai L. Kasčiūnas ir Ž. Pavilionis siūlo Vyriausybei ir Lietuvos deleguotam EK nariui V. P. Andriukaičiui priešintis EK pirmininko išreikštai pozicijai dėl JAV sankcijų Rusijai

2017 m. liepos 25 d. pranešimas žiniasklaidai

 

JAV Kongresas priėmė įstatymo projektą, kuriuo griežtinamos sankcijos Rusijai dėl jos kišimosi į JAV prezidento rinkimų procesą, taip pat dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje. Konkrečiai JAV sankcijos nukreiptos į Rusijos energetikos, finansų, geležinkelių, transporto, metalurgijos ir kalnakasybos sektorius. Europos Sąjunga suskubo pareikšti susirūpinimą dėl naujų JAV sankcijų Rusijai, kad jos gali neigiamai paveikti Europos kompanijas, turinčias teisėtų verslo ryšių su Rusija. Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jeanas-Claude Juncker) parengė dokumentą liepos 26 d. (trečiadienį) vyksiančiam Komisijos posėdžiui, kuriame raginama pasiruoši atitinkamoms atsakomosioms priemonėms, jei Europos energetikos kompanijos ar kitos verslo šakos nukentėtų nuo JAV sankcijų.

Dokumente siūloma „pasirengti veikti artimiausiomis dienomis“, jei JAV sankcijų paketą Rusijai priims „neatsižvelgusios į ES susirūpinimą“. Taip pat reikalaujama, kad JAV „viešai arba raštu užtikrintų“, kad planuojamos sankcijos nepaveiks ES verslo Rusijoje interesų. Minėtame dokumente taip pat numatoma, kad siekiant išvengti JAV sankcijų neigiamo poveikio Europai, turėtų būti taikomi ES teisės aktai ir priimtos „atsakomosios priemonės, atitinkančios PPO (Pasaulio prekybos organizacijos) reikalavimus.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Žygimantas Pavilionis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir energetikos ministrą Žygimantą Vaičiūną dėl Europos Komisijos pirmininko Ž. K. Junkerio reakcijos į JAV sankcijas Rusijai. Analogiškas kreipimasis išsiųstas ir Lietuvos deleguotam Europos Komisijos nariui Vyteniui Povilui Andriukaičiui. 

Pasak L. Kasčiūno, Europos Komisija teigia, kad naujosios JAV sankcijos yra nukreiptos į Europos energetikos kompanijų projektus, susijusius su Rusija, tarp jų – planuojamą Rusijos ir Vokietijos dujotiekį Baltijos jūros dugnu „Nord Stream 2“. Tačiau, reikėtų pabrėžti, kad tokia Europos Komisijos pozicija visiškai neatitinka Lietuvos interesų dėl „Nord Stream 2“ dujotiekio projekto. Lietuva, kaip ir JAV, nepritaria šiam projektui, nes jis prieštarauja ES energetikos sąjungos tikslams ir kelia grėsmę Vidurio Europos regiono energetiniam saugumui, nes didina priklausomybę nuo vieno energijos išteklių tiekėjo – Rusijos. „Nord Stream 2“ dujotiekis neužtikrins nei energijos šaltinių, nei jų tiekėjų įvairovės. Priešingai, tai tik padidins priklausomybę nuo jau egzistuojančio dujų tiekimo kelio, kuris neatitinka ES reguliavimo energetikos srityje ir pamina tiekimo saugumo ir sąžiningos konkurencijos principus. Be to, šis projektas gali turėti stiprų neigiamą poveikį Ukrainai, per kurią eina dujų tranzitas į Europą, ir destabilizuoti geopolitinę padėtį regione bei ES kaimynystėje.

Ž. Pavilionio teigimu, atsižvelgiant į visa tai, akivaizdu, kad naujos JAV sankcijas Rusijai visiškai atitinka Lietuvos ir visos ES interesus ir todėl Vilnius turi atsiriboti nuo Europos Komisijos pirmininko Ž. K. Junkerio išsakytos pozicijos. Ar Lietuva planuoja tai padaryti? Kartu kyla klausimas, kokią teisę turi Europos Komisijos pirmininkas reikšti poziciją, kuri ne tik yra nesuderinta su ES valstybėmis narėmis, bet ir prieštarauja europiniam interesui, kuris yra įtvirtintas ES teisės aktuose? Esame įsitikinę, kad būtų tikslinga ne tik pasipriešinti šiai EK pirmininko iniciatyvai, bet ir imtis aktyvių diplomatinių ir politinių priemonių buriant koaliciją prieš šį siūlymą.

 

Kontaktams:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas

Mob. 8 668 42 176, el. p. [email protected]

 

Seimo narys Žygimantas Pavilionis

Mob. 8 668 42 126, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-07-25 11:18
   Jolanta Anskaitienė