Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: glaudus bendradarbiavimas su JAV būtinas sprendžiant bendrus energetinio saugumo iššūkius Baltijos regione

2017 m. rugpjūčio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotrauka

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis rugpjūčio 1 d. susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso nariais. JAV Kongreso delegacija, kurią sudaro Atstovų rūmų Gamtinių išteklių komiteto pirmininkas Robas Bišopas (Rob Bishop) bei kiti šio komiteto nariai, Ginkluotųjų pajėgų komiteto narys Maikas Terneris (Mike Turner), atvyko į Lietuvą susipažinti su situacija energetikos rinkoje Baltijos jūros regione ir aptarti regioninio saugumo klausimus.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotrauka

 

Pirmininko teigimu, susitikime su Kongreso nariais daug dėmesio skirta Suskystintų gamtinių dujų terminalo (SGD) Klaipėdoje galimybėms ir jo naudai visam Baltijos regionui. JAV, kurios artimiausiu metu planuoja ženkliai didinti gamtinių dujų gamybos apimtis, atstovai sako suprantantys Lietuvos siekį būti nepriklausoma energetiškai nuo Rusijos ir tai remsiantys.

„Naujų tiekėjų iš JAV Europos Sąjungos dujų rinkai atsiradimas rodo didėjančią konkurenciją tarp suskystintų gamtinių dujų tiekėjų ir prisideda prie dujų rinkos formavimosi bei energijos šaltinių diversifikacijos Europoje didinimo“, –  sako  parlamento  vadovas.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotrauka

 

Pasak Seimo Pirmininko, strateginis Lietuvos sprendimas statyti SGD terminalą Klaipėdoje pasiteisino. Klaipėdos SGD terminalas ženkliai prisideda prie Baltijos šalių energetinio saugumo ir daro didelę įtaką gamtinių dujų kainai, nes atsiranda galimybė įsigyti pigesnių dujų, ne iš vieno šaltinio, tai neša realią naudą Lietuvos žmonėms, pinga šildymas ir mažėja kiti kaštai susiję su gamtinėmis dujomis.

Jau rugpjūčio mėnesį į Klaipėdą bus atgabentas iš JAV kampanijos „Chenerie Marketing International“ įsigytas suskystintų gamtinių dujų krovinys.

JAV kongreso delegacija rytoj lankysis Klaipėdoje Suskystintųjų gamtinių dujų terminale.

 

Informaciją parengė

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-08-01 16:24
   Eglė Saulė Trembo