Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: santykiai su Rusija nesikeis, jei ji ir toliau tęs agresiją Ukrainoje

2017 m. rugpjūčio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

 

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitikime su Jungtinių Amerikos Valstijų Kongreso nariais iš valdančiosios Respublikonų partijos Džonu Šimkumi (John Shimkus), Dagu Lembornu (Doug Lamborn), Endžiu Bariu (Andy Barr) ir Erlu Karteriu (Earl „Buddy“ Carter) aptarė Baltijos šalių regioninį saugumą, tarptautinės bendruomenės vaidmenį esminiais santykių su Rusija klausimais.

„Dialogas savaime – jokia politika, jei Rusija niekaip nekeičia savo elgesio. Visos sankcijos Rusijai privalo būti išlaikytos tol, kol ji visiškai nutrauks agresiją prieš Ukrainą. Šioje vietoje yra labai svarbi tarptautinės bendruomenės vienybė“, – pažymėjo parlamento vadovas.

Susitikimo metu taip pat aptarti saugumo iššūkiai Baltijos regione.

„Vakarykštis Donaldo Trampo pasakymas, kad JAV „labai saugo šį regioną“, rodo transatlantinių ryšių strateginę svarbą ir mūsų šalių solidarumą“, – sakė V. Pranckietis.

Susitikime buvo kabėta ne tik apie JAV lyderystę regione, bet ir apie tai, kad Lietuva gali prisidėti prie demokratijos plėtros. Lietuva turi panašią istorinę patirtį kaip Ukraina, Gruzija, Moldova, tačiau jau tapo Vakarų pasaulio dalimi, todėl gali padėti skleisti demokratijos idėjas Rytų Europoje, pasitelkdama savo patirtį ir regiono išmanymą.

Seimo Pirmininko teigimu, JAV Kongreso parama ypač svarbi ir Ukrainai ginant savo valstybingumą ir užtikrinant demokratijos plėtrą.

Kalbėdamas apie energetinio saugumo stiprinimą, V. Pranckietis pabrėžė, kad Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas ženkliai prisideda prie Baltijos šalių energetinio saugumo. Seimo Pirmininkas pasveikino rugpjūčio 21 d. į Klaipėdos SGD terminalą atplaukusį pirmąjį SGD krovinį iš JAV. Šis SGD krovinys iš JAV yra vienas pirmųjų Europos Sąjungoje.

Pasak parlamento vadovo, strateginė Lietuvos ir JAV partnerystė, stiprėjantis Lietuvos ir JAV verslo bendradarbiavimas prisideda prie Lietuvos ir Europos ekonomikų konkurencingumo ir atsparumo didinimo.

 

Dalia Vencevičienė

Seimo Pirmininko vyresnioji patarėja

Tel. (8 5) 239 6016, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]