Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Liberalų sąjūdžio frakcijos nario V.Gailiaus pranešimas: Mokestinių ginčų komisijai būtina pertvarka

2017 m. rugsėjo 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Rusėjo 14 d., užregistruotas įstatymo pataisų projektas (Nr. XIIIP-1109), siekiant skaidrinti mokestinių ginčų komisijos narių paskyrimą. Įstatymo projektą inicijavo liberalas Vitalijus Gailius, tokį siūlymą palaiko ir kolegė bei buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Mokestinių ginčų komisijos darbas – ikiteisminis mokestinių ginčų nagrinėjimas. Pagal dabar galiojantį įstatymą šios komisijos nariai skiriami Vyriausybės finansų ministro ir teisingumo ministro bendru teikimu. Dabar komisijos nariai skiriami net 6-eriems metams, neribojant maksimalaus kadencijų skaičiaus, kai tuo tarpu kiti valstybės tarnautojai, pagal įstatymą, skiriami 4-eriems metams. Inicijuodamas šio įstatymo keitimo projektą, Vitalijus Gailius teigia: „Nėra pagrįsta, kodėl Komisijos nariai turėtų privilegiją eiti pareigas ilgiau nei kiti valstybės pareigūnai ar įstaigų vadovai ir turėtų galimybę tai daryti nepertraukiami neribotą laiką, nekonkuruojant ir nelaikant jokių objektyvių atrankos kriterijų.“

Tarptautinis valiutos fondas taip pat yra pažymėjęs, kad ikiteisminės institucijos, tokios kaip mokestinių ginčų komisija, gali būti veiksmingos tik tuo atveju, jei įgyja pakankamai prestižo mokesčių mokėtojų atžvilgiu; kai ginčus nagrinėja savo srities profesionalai ir Komisiją sudaro ne mokesčių administratorius (VMI darbuotojas). Tačiau, šiuo metu du iš penkių komisijos narių yra buvę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos darbuotojai, tad kyla abejonių dėl Komisijos sprendimų šališkumo. Tuo labiau, kad dauguma mokestinių ginčų tolimesniuose etapuose nagrinėjami teisminiu keliu.

„Toks esamas reguliavimas sukuria prielaidas neskaidriam, neobjektyviam, nekvalifikuotam ir neatsakingam Komisijos sprendimų priėmimui ir „amžinų“ Komisijos narių atsiradimui“, – teigia Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys, liberalas Vitalijus Gailius. Todėl siūloma įstatymo pataisa reikalaujama nepriekaištingos reputacijos ir keliami privalomi kvalifikaciniai egzaminai skiriamiems Komisijos nariams.

 

Kontaktinis asmuo:

Seimo narys Vitalijus Gailius

Tel. 8 612 02931