Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario P. Gražulio pranešimas: pensijos privalo būti sumuojamos

2017 m. rugsėjo 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Jau antrą kadenciją tenka kovoti už nuostata, kad pensijos privalo būti sumuojamos. Todėl šiandien dar kartą užregistravau įstatymo pataisą, kuri leistų asmenims, turintiems teisę į senatvės ir invalidumo pensijas, gauti abi pensijas, o ne vieną pasirinktinai. Lietuvos Respublikos Konstitucijos 52 straipsnis nurodo, kad „Valstybė laiduoja piliečių teisę gauti senatvės ir invalidumo pensijas, socialinę paramą nedarbo, ligos, našlystės, maitintojo netekimo ir kitais įstatymų numatytais atvejais“. Žodis „ir“ jungiantis senatvės ir invalidumo pensijas aiškiai parodo, kad šios pensijos turi būti mokamos kartu, o ne atskirai, tačiau praėjusioje kadencijoje Seimo komitetas pasakė, kad mano siūlymas prieštarauja Konstitucijai.

Mano manymu, tai sąmoningas reikalingo įstatymo blokavimas. Konstitucija garantuoja teisę gauti abi pensijas, todėl Seimas negali atmesti šio projekto. Rinkėjams esu įsipareigojęs nepasiduoti, kol šitas klausimas nebus iki galo išspręstas. Pirmas žingsnis atliktas. Belieka tikėtis, kad Seimas šio klausimo neblokuos, o padarys prioritetiniu ir senjorams užtikrins orią senatvę. Kitu atveju, būsime priversti kreiptis į Konstitucinį Teismą.

 

Kontaktams:

Seimo narys Petras Gražulis

Tel.(8 5)  239 6638

El. [email protected], pegraz@lrs.

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-15 13:45
   Jolanta Anskaitienė