Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės R. Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: dėl ortopedinės avalynės kompensavimo tvarkos – kreipimasis į sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą

2017 m. rugsėjo 18 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą dėl ortopedinės avalynės kokybės kontrolės ir kompensavimo tvarkos problemų.

Valstybė šiuo metu yra numačiusi galimybę kasmet kompensuoti dvi ortopedinės avalynės poras neįgaliems vaikams, tačiau jau ne vienerius metus viešojoje erdvėje tėvai kelia klausimus tiek dėl akredituotų gamintojų teikiamos produkcijos siauro asortimento ir kokybės, tiek dėl ilgai trunkančio gamybos proceso, tiek dėl apsunkinimo nustatant terminus užsakymams priimti.

Kreipimesi parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė prašo ministro pateikti informaciją, kiek yra numatyta ir kiek panaudota lėšų šio tipo kompensacijoms? Seimo narė taip pat domisi, ar yra vykdoma savalaikės gamybos ir galutinio produkto kokybės kontrolė, taip  pat, kaip ketinama spręsti terminų problemą, dėl kurios tėvai, gamybai vėluojant, netenka teisės aktuose numatytos  galimybės įsigyti antrą kompensuojamos ortopedinės avalynės porą per metus.

„Kreipiausi į ministrą A. Verygą, prašydama atkreipti dėmesį ir spręsti problemas, su kuriomis susiduria neįgalių vaikų – pažeidžiamiausios grupės – tėvai. Reikėtų peržiūrėti, ar kompensavimo tvarka veikia efektyviai, nes jau kurį laiką tėvai, norintys pasinaudoti valstybės garantuojama teise, susiduria su įvairiomis kliūtimis. Pažymėtina, kad vaikai sparčiai auga, tad periodiškai atnaujinti avalynę, taip pat atsižvelgiant ir į sezonų kaitą, yra ypač svarbu jų vystymuisi. Mano įsitikinimu, atsakingų institucijų tikslas turėtų būti, kad valstybės  lėšos būtų naudojamos kaip įmanoma efektyviau, kad paslauga būtų lengvai prieinama tiems, kam jos reikia, ir kad būtų pasiektas užsibrėžtas tikslas – visiems neįgaliems vaikams taptų prieinamas kokybiškas ir jų specialiuosius poreikius atitinkantis apavas“, – komentavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Primename, kad žiniasklaidoje yra pasirodęs ne vienas atvejis, kai užsakius avalynę metų pradžioje, produktas pateikiamas tik po keleto mėnesių, pavyzdžiui liepos mėnesį. Pagal numatytą tvarką, antros kompensuojamos avalynės poros užsakymas yra galimas tik po pusmečio, skaičiuojant nuo tos datos, kada buvo atiduota pirmoji pora. Tokiu atveju susidaro situacija, kai tėvai ne dėl savo kaltės netenka galimybės pasinaudoti įstatymų numatyta teise į dvi kompensuojamos ortopedinės avalynės poras per metus.

 

Kreipimasis pridedamas.

 

Kontaktams:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-18 15:24
   Jolanta Anskaitienė