Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo LVŽS frakcijos narių Sauliaus Skvernelio ir Virginijaus Sinkevičiaus pranešimas: „Valstybės įstaigoms nebereikės vėl pateikinėti duomenų, kurie jau yra valstybės registruose“

2017 m. rugsėjo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Saulius Skvernelis ir Virginijus Sinkevičius siūlo pakeisti Viešojo administravimo įstatymą (projektas Nr. XIIIP-1044(2), kad bendravimas tarp valstybės įstaigų ir į juos besikreipiančių piliečių būtų efektyvesnis.

„Kodėl Lietuvos žmonės turi po dešimt kartų nešti tuos pačius popierius ar siųsti tuos pačius duomenis skirtingoms valstybėms institucijoms? Daugiau taip nebus. Mes siūlome naują tvarką ir tikimės, kad Seime nugalės sveikas protas, o ne biurokratinis bebrų mąstymas, kaip iki šiol“, – sako S. Skvernelis.

Šiuo metu viešojo administravimo subjektai turi teisę reikalauti iš besikreipiančių asmenų  informacijos ir dokumentų, nors visa tai jau yra valstybės registruose ar kitose valstybės ar savivaldybių informacinėse sistemose. Tokia padėtis – perteklinio biurokratizmo pavyzdys, kai beprasmiai rūpesčiais kuriami piliečiams, o laiką praranda visos pusės.

„Siūlome nustatyti, kad žmonėms nereikėtų vėl ir vėl pateikinėti dokumentų apie duomenis, kurie jau yra valstybės registruose. Šiandien tai gaišina piliečius, vilkina viešąjį administravimą ir išvis paneigia efektyvaus viešojo administravimo principą, kas ir piliečiams, ir valstybei kainuoja laiko ir pinigų. Reikalingus duomenis valstybės įstaigos elektroniniu būdu gautų tiesiogiai iš atitinkamus duomenis tvarkančios įstaigos. Tikimės, kad tai paspartins procesus. Valdžia turi dirbti žmonėms, o ne reikalauti nešioti popieriukus tarp kabinetų“, – sako Ekonomikos komiteto pirmininkas V. Sinkevičius.

Seimui pritarus siūlymams būtų panaikinta teisė viešojo administravimo subjektams reikalauti iš asmenų tokios informacijos ir dokumentų, kurie jau yra valstybės registruose ar kitose valstybės informacinėse sistemose.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Saulius Skvernelis

Tel. (8 5)  239 6664, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-20 10:39
   Eglė Saulė Trembo