Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo TS-LKD frakcijos narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Maisto produktų skirtumai neatitinka vartotojų lūkesčių“

2017 m. rugsėjo 22 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seime įvyko Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės inicijuota apskritojo stalo diskusija-klausymai apie Europos Sąjungos (ES) vartotojų teisę įgyti ir vartoti vienodos sudėties ir kokybės produkciją.

Diskusija inicijuota po viešai pasirodžiusių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT)  tyrimo išvadų apie Rytų ir Vakarų Europos valstybių rinkoms tiekiamos produkcijos skirtumus ir galimą prastesnės kokybės produktų, pasiekiančių Lietuvą, sudėtį. Panašius tyrimus yra atlikusios ir kitos Europos Sąjungos šalys narės.

R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pastebėjo, kad diskusija buvo svarbi proga visoms suinteresuotoms pusėms atvirai pasidalinti informacija ir pozicijomis.

„Tiek Lietuvos, tiek kitų ES šalių atlikti tyrimai rodo, kad vienokie ar kitokie produktų skirtumai egzistuoja. Gamintojai taip pat neneigia, kad siekdami produktus pritaikyti rinkų specifikoms, receptūras ir sudėtį modifikuoja. Pabrėžčiau, kad klausimų dėl produktų saugos nekeliama. Tačiau kyla abejonių ar nėra pažeidžiami vartotojų lūkesčiai, kurie pirkdami taip pat atrodantį produktą tikisi įsigyti tokį patį turinį kaip ir kiti vartotojai bet kur kitur ES bendrojoje rinkoje”, – pažymėjo Seimo narė.

Reaguodama į gamintojo išreikštus nuogąstavimus dėl atlikto tyrimo metodologijos, parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė pabrėžė, kad šią situaciją išspręstų koordinuoti ir Europos Komisijos nustatyta metodologija paremti tyrimai, kurie apimtų visas ES šalis nares ir kurių rezultatus būtų galima sulyginti.

„Todėl laukiame Komisijos veiksmų, spartaus tyrimo ir, galų gale, pasiūlymų, kaip spręsti situaciją – pirmiausiai, ar reikalingi teisės aktų pakeitimai tiek ES, tiek ir nacionaliniu lygiu. Manau, vienas iš sprendimo kelių būtų sutarti su gamintojais, kad bendrojoje ES rinkoje platinami produktai būtų žymimi skirtingai, jei jų receptūra skiriasi. Taip vartotojui atsirastų galimybė rinktis, žinant, kad to paties prekės ženklo produkto sudėtis gali būti skirtinga. Sprendžiant šį klausimą, kuris kelia daug emocijų, tikiuosi ir Lietuvos deleguoto Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio, kuruojančio maisto saugą, aktyvaus veikimo“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Kaip buvo kalbėta diskusijų metu, produkto modifikavimas, pritaikant jį skirtingoms rinkoms nedraudžiamas, tačiau tai neturi būti daroma maisto kokybės sąskaita. Europos Komisija turėtų atsakyti, ar šiame klausime nėra nesąžiningos komercinės praktikos požymių.

Klausymuose dalyvavo ir pasisakė Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybų atstovai ir maisto kokybės tyrimą atlikusios specialistės, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje, taip pat gamintojų atstovai.

Primename, kad Seimo narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė dirbo Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos (ENVI) komitete 2009–2014 metų kadencijoje, kuriame pirmąkart buvo iškelti produktų sudėties ir kokybės skirtumų Europos Sąjungoje klausimai.

 

Kontaktams:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. Radvile.Morkunaite@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-09-22 13:02
   Eglė Saulė Trembo