Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Siūloma už tapatybės kortelės arba paso išdavimą ar keitimą atleisti nuo mokesčio pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvius, politinius kalinius ir tremtinius“

2017 m. rugsėjo 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Vakar Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė pateikė Lietuvos Respublikos rinkliavų ir konsulinio mokesčių įstatymo pataisas, kurioms Seimo plenariniame posėdyje buvo vienbalsiai pritarta.

Seimo narė pabrėžė, kad projektu siekiama atkurti iki 2007 m. galiojusią įstatymo nuostatą, kai nuo valstybės rinkliavos už tapatybės kortelės arba paso išdavimą ar keitimą atleidžiami pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai, politiniai kaliniai ir tremtiniai. Pažymėtina, kad tokia teisė buvo numatyta iki 2007 m. Rinkliavų įstatymo pakeitimų.

Siekiant aiškumo, įstatymą siūloma papildyti išvardinant konkrečias kategorijas asmenų, kurie turi teisę į valstybinės rinkliavos išimtį. Taip pat siekiama atitinkamai papildyti ir kito susijusio teisės akto – Lietuvos Respublikos konsulinio mokesčio įstatymo – atitinkamą nuostatą.

„Ši pataisa itin aktuali vienai jautriausių visuomenės grupių – represuotiesiems, politiniams kaliniams ir tremtiniams, ir kartu, tai savotiška moralinė mūsų duoklė jiems, disidentams, rizikavusiems ir kovusiems dėl Lietuvos laisvės“, – akcentavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Iki dabar galiojusi tvarka numatė, kad nuo valstybės rinkliavos už asmens dokumento išdavimą ar keitimą atleidžiama tik viena kategorija nuo okupacijų nukentėjusių asmenų – tų, kuriems pagal įstatymą pripažįstamas represuoto asmens teisinis statusas. O politiniams kaliniams ir tremtiniams, taip pat likusiems gyviems Lietuvos Laisvės kovų dalyviams ir kariams savanoriams už tokią pačią paslaugą valstybės asmens dokumento išdavimo rinkliavą reikėjo mokėti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos narė

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657, el. p. [email protected]