Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių V. Kernagio V. Juozapaičio ir R. J. Dagio pranešimas: „Dėl abejonių keliančios reorganizacijos Kultūros ministerijoje – rašytiniai klausimai ministrei“

2017 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Vytautas Kernagis, Vytautas Juozapaitis ir Rimantas Jonas Dagys kreipėsi į kultūros ministrę Liana Ruokytę-Jonsson dėl Kultūros ministerijoje vykstančios reorganizacijos.

Rugpjūčio 31 d. kultūros ministrė pasirašė įsakymą dėl ministerijos administracijos struktūros ir pareigybių sąrašo pakeitimo, tačiau kilus abejonėms dėl jo teisinio pagrįstumo Seimo nariai kreipimesi prašo ministrės atsakyti į klausimus.

„Kultūros ministrės pasirašytas įsakymas dėl reorganizacijos prasilenkia tiek su valstybės tarnybos, tiek su viešojo administravimo įstatymais. Reikia pripažinti, kad visas reorganizacijos procesas atrodo nesolidžiai ir chaotiškai. Ministrei nesugebėjus pateikti aiškių atsakymų į klausimus, reorganizacijos procesas bus galutinai diskredituotas“, – teigė V. Kernagis.

 Kreipimesi ministrės klausiama, kokiais įstatymais ar Vyriausybės nutarimais buvo remtasi nusprendus atsisakyti kanclerio pareigybės Kultūros ministerijoje, nors ji numatyta valstybės tarnybos įstatyme.

Taip pat prašoma detalizuoti naujojo vieneto – Ministro kabineto –  sandarą: kas už jį bus atsakingas bei kokiais teisės aktais remtasi grindžiant naujo padalinio sukūrimą. Parlamentarai taip pat teiraujasi, kokiu konkrečiu įstatymu buvo naudotasi nutariant naikinti departamentus kaip struktūros vienetą.

Kultūros ministrės parlamentarai taip pat prašo detalizuoti naujai kuriamos struktūros pavaldumo ryšius, kadangi jie nenurodyti, ir patikslinti struktūrinių vienetų atsakomybes.

Galų gale prašoma detaliai paaiškinti, kuriose srityse dirbs karjeros valstybės tarnautojai, o kuriose politinio (asmeninio) pasitikėjimo darbuotojai bei detalizuoti, koks struktūrinis vienetas bus konkrečiai atsakingas už ministerijos administravimą.

„Apgailestauju dėl vykdomos abejotinos reformos, dėl kurios gali nukentėti darbuotojai ir jų šeimos, kadangi pastarieji negali planuoti savo tolimesnės veiklos, o karjeros galimybės atsidūrė visiškoje aklavietėje. Nežinomybė, nervinė įtampa yra tai, kuo gyvena Kultūros ministerijos darbuotojai. Užuot vykdžiusi Vyriausybės programą, ministerijos vadovybė užsiima abejotinomis rokiruotėmis, nepaisydama elementaraus žmogiškumo. O juk rūpestis žmogumi ir yra vienas svarbiausių Kultūros ministerijos tikslų“, – teigė prof. V. Juozapaitis.

Primename, kad dar rugsėjo viduryje visi Kultūros ministerijos darbuotojai gavo atleidimo lapelius. Kiek iš jų liks dirbti pagal būtinas vykdyti ministerijai funkcijas ir naujai suformuotą struktūrą, bus sprendžiama tik kitų metų sausio mėnesį, kai įsigalios nauja ministerijos struktūra.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys

Vytautas Kernagis

Tel. (8 5) 239 6668, el. p. [email protected]