Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių R. Juknevičienės, R. Morkūnaitės-Mikulėnienės ir A. Anušausko pranešimas: „Dėl galimų pažeidimų vykdant viešuosius pirkimus Panevėžyje – kreipimasis į Viešųjų pirkimų tarnybą“

2017 m. spalio 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Rasa Juknevičienė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą dėl galimų pažeidimų Panevėžyje vykdant viešuosius pirkimus.

Panevėžio savivaldybės surengtuose Senvagės, Skaistakalnio parko ir jame esančios poeto Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos atnaujinimo projektų konkursuose paskelbus nugalėtoją, kilo įtarimų, kad mažoji bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“ galėjo pažeisti įstatymus ir nesilaikyti sąžiningos konkurencijos principų, kadangi paslaugų pirkimui buvo skirta 80 tūkst. eurų, o nugalėtojas pasiūlė 79 tūkst. eurų.

„Susidaro įspūdis, kad nugalėtojas iš anksto buvo žinomas, dėl kainos buvo susitarta iš anksto, o kiek mažesnę kainą pasiūlę konkurentai buvo atmesti. Šiuo atveju būtina patikrinti, ar nugalėtojui skirtos lėšos už šią paslaugą apskritai atitinka rinkos kainą Lietuvoje. Žiniasklaidoje pasirodžiusiame straipsnyje rašoma, kad kitos architektų firmos šią paslaugą galėtų atlikti aštuonis kartus pigiau, nes esą tokios yra rinkos kainos. Todėl prašome Viešųjų pirkimų tarnybos atlikti tyrimą dėl minėtų pirkimų skaidrumo pašalinant iš konkurso mažesnę kainą pasiūliusius konkurentus, dėl paslaugų kainos atitikimo rinkos kainoms ir, ar yra sutartyje numatytas tinkamas įvykdytų darbų kontrolės mechanizmas“, – teigė R. Juknevičienė.

Primename, kad atrenkant geriausius architektūrinius pasiūlymus Panevėžio sutvarkymo darbams, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas neseniai jau buvo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pripažintas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus, nes nenusišalino balsuojant dėl pasiūlymų, o juos buvo pateikęs ir mero sūnus. Taip pat šiuo metu Panevėžio savivaldybė pradeda įsisavinti 20 milijonų eurų pagal „Urban“ programą ir būtina iš karto užkirsti kelią galimiems pažeidimams, o tokių, kaip rodo VTEK sprendimas dėl mero, atsirado nuo pat pradžių.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Rasa Juknevičienė

Tel. (8 5) 239 6711, el. p. [email protected]