Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Dėl galimų pažeidimų Raseinių rajono savivaldybėje – kreipimaisi į generalinį prokurorą, VTEK ir VPT“

2017 m. spalio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai pažeidžiamo viešojo intereso Raseinių rajono savivaldybėje. Susirūpinimą kelia gauta informacija apie galimai nedeklaruotus savivaldybės tarybos narių ir valstybės tarnautojos ryšius su statybų bendrovėmis, galinčius sukelti interesų konfliktą.

Raseinių rajono savivaldybės administracija vien per septynis šių metų mėnesius yra pasirašiusi darbų pirkimo sutarčių su UAB „Helanas“ už daugiau nei pusę milijono eurų. Pastebėtina, kad visos šios sutartys sudarytos pagal savivaldybės skelbtus mažos vertės pirkimus, kurie vykdomi supaprastinta tvarka ir riboja konkurenciją. Negana to, su UAB „Helanas“ per bendrovės akcijas valdančias įmones yra susiję savivaldybės tarybos narys V. Jacikas (Darbo partijos atstovas) ir savivaldybės administracijos darbuotoja, kuri taip pat yra paskirta viena iš savivaldybės viešųjų pirkimų organizatorių ir įeina į viešuosius pirkimus kuruojančių komisijų sudėtį.

Kitos UAB „Brosta“ vadovas yra artimas Raseinių rajono savivaldybės tarybos nario V. Karabino (partija „Tvarka ir teisingumas“, esanti valdančiojoje koalicijoje) giminaitis, o pats politikas šio ryšio nėra deklaravęs savo viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje.

„Kyla abejonių ne tik dėl to, kad galėjo būti pažeistas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas. Klausimų kelia ir tai, kad per mažos vertės pirkimus galėjo būti dirbtinai ribojama konkurencija ir sukurtos palankios sąlygos įmonei, susijusiai su savivaldybėje dirbančiais asmenimis. Įvairiose savivaldybės valdžios grandyse valdančiosios koalicijos partijų atstovai – politikai ir tarnautojai – turi galimybę paveikti sprendimus, o tai kelia klausimų dėl sprendimų nešališkumo ir galima abejoti, ar tokiu būdu nėra švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. Tikiuosi, kad priežiūrą vykdančios valstybės institucijos pateiks atsakymus į visus klausimus dėl viešųjų pirkimų skaidrumo ir sprendimų nešališkumo Raseinių rajono savivaldybėje“, – pažymėjo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Parlamentarė taip pat kreipėsi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisiją (VTEK) prašydama išnagrinėti, ar Raseinių rajono savivaldybės administracija ir savivaldybės tarybos nariai tinkamai įgyvendina Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus ir ar nėra padarę rimtų pažeidimų.

Taip pat R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT) dėl savivaldybės administracijos organizuotų mažos vertės viešųjų pirkimų įvertinimo.

Savivaldybės administracija Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje buvo paskelbusi viešųjų pirkimų konkursą dėl 8 daugiabučių namų kiemų komplekso sutvarkymo, tačiau vėliau dėl neaiškių priežasčių konkursas buvo nutrauktas ir išskaidytas į penkis mažos vertės pirkimus. 2017 m. gegužės 15 d. savivaldybės administracija pasirašė penkias sutartis su trimis įmonėmis (taip pat su UAB „Helanas“ ir UAB „Brosta“) dėl daugiabučių kiemų sutvarkymo.

Kreipimesi į VPT Seimo narė klausia, ar pagrįstai buvo nutrauktas pirkimas per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą ir ar suskaidant pirkimą į mažos vertės konkursus nebuvo dirbtinai ribojama konkurencija, suteikiant palankesnes galimybes konkursus laimėti ribotam ratui įmonių. Taip pat domimasi, ar suskaidžius konkursą nebuvo padaryta žala valstybės biudžetui – atsižvelgiant į perkamų darbų pobūdį, jų suskaidymas galėjo būti neracionalus ir padidinti darbų sąmatą. Parlamentarė taip pat prašo įvertinti mažos vertės darbų pirkimus, pagal kuriuos šįmet buvo pasirašytos sutartys su UAB „Helanas“.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657, el. p. [email protected]