Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo delegacijos sėkmė NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje Bukarešte

2017 m. spalio 9 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien pasibaigusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijoje aktyvi Lietuvos Respublikos Seimo delegacijos veikla buvo aukštai įvertinta – net trys delegacijos nariai buvo išrinkti užimti svarbias Asamblėjos pareigas. Seimo delegacijos pirmininkė Rasa Juknevičienė antrajai kadencijai buvo išrinkta Asamblėjos viceprezidente. Ji taip pat buvo išrinkta NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komiteto Partnerysčių pakomitečio vicepirmininke. Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotojas Juozas Olekas buvo išrinktas Gynybos ir saugumo komiteto Saugumo ir gynybos pajėgumų pakomitečio vicepirmininku, o delegacijos narė Aušrinė Armonaitė tapo Ekonomikos ir saugumo komiteto Ekonominio vystymosi pakomitečio pranešėja.

Seimo kanceliarijos Tarptautinių ryšių skyriaus nuotrauka

 

Pagrindinės šios sesijos pranešimų ir diskusijų temos buvo agresyvios Rusijos politikos keliamos grėsmės, transatlantiniai santykiai, saugumas nuo Arkties iki Juodosios jūros, padėtis Sirijoje ir Afganistane, kova su terorizmu, hibridinėmis grėsmėmis, dezinformacija ir propaganda, procesai Vakarų Balkanuose. Šioje sesijoje Juodkalnija dalyvavo jau kaip pilnateisė NATO ir  Asamblėjos narė.

Parlamentarė Rasa Juknevičienė NATO Parlamentinės Asamblėjos Politikos komitete pristatė raportą apie NATO ir Rusijos santykius. Jame daug dėmesio skiriama euroatlantinei Gruzijos integracijai ir situacijai Ukrainoje.

 Asamblėjos Nuolatinis komitetas pritarė Ukrainos delegacijos iniciatyvai 2020 metų pavasario sesiją surengti Ukrainos sostinėje Kijeve. Lietuvos atstovai buvo vieni aktyviausių šios iniciatyvos rėmėjų.

Asamblėjos prezidentu antrajai kadencijai buvo išrinktas Italijos atstovas Paolas Ali (Paolo Ali).

Lietuvoje 2001 ir 2014 metais buvo surengtos NATO Parlamentinės Asamblėjos pavasario sesijos, o 2018 m. kovo 23–24 d. Lietuvoje vyks Asamblėjos Nuolatinio komiteto posėdis.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo kanceliarijos

Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja

Snieguolė Žiūkaitė

Tel. (8 5) 239 622, el. p. [email protected]