Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Mūsų tikslas – ES vienybė viduje, atsakingi veiksmai išorėje“

2017 m. spalio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 11 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis Briuselyje susitiko su Europos Parlamento vadovu Antonijumi Tajaniu (Antonio Tajani). Susitikimo metu aptarti Europos Sąjungos (ES) ateities, bendradarbiavimo su Rytų partnerystės šalimis, svarbiausi energetikos, saugumo politikos ir ekonomikos klausimai.

„ES šiuo metu susiduria su rimtais iššūkiais. Mūsų esminis interesas – Europos projekto tolesnis stiprinimas, vienybė ES viduje, efektyvūs ir atsakingi veiksmai išoriniuose santykiuose. Rimtai vertiname Europos gynybos stiprinimą, turi būti visiškas suderinamumas su NATO. Esame priėmę sprendimą prisijungti prie nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) iniciatyvos. Šiame kontekste ypač aktualus kibernetinio saugumo užtikrinimas – remiame visas šios srities iniciatyvas. Svarbu, kad ES atkreipia dėmesį į dezinformacijos keliamą grėsmę valstybėms narėms ir visai Europai“, – sakė V. Pranckietis.

Jis pažymėjo, kad būtina laikytis vieningai ir toliau tęsti paramą reformų procesams Rytų partnerystės šalyse. Su A. Tajaniu aptartas Lietuvos parengtas „Maršalo planas“ Ukrainai.

Seimo Pirmininkas taip pat akcentavo Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje saugumo klausimą. Jis paragino Europos Parlamento Pirmininką skatinti ES valstybių narių solidarumą šiuo klausimu ir vieningai, labai aiškiai reikalauti, kad būtų laikomasi visų tarptautinių branduolinės saugos ir aplinkosauginių standartų. V. Pranckietis pažymėjo, kad Lietuva įstatymais yra įtvirtinusi savo poziciją dėl elektros energijos iš nesaugių elektrinių. Jis taip pat pabrėžė, kad projektas „Nord Stream 2“ taip pat yra nesuderinamas su ES teisės normomis ir energetinės sąjungos principais.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti klausimai, susiję su būsima ES finansine perspektyva, Lietuvos prioritetai.

Seimo Pirmininko sekretoriato nuotrauka

 

Seimo Pirmininkas Briuselyje taip pat susitiko su Europos Komisijos Pirmininko pavaduotoju Valdžiu Dombrovskiu. Šiandien dar vyks susitikimai su Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto pirmininku Deividu Makalisteriu (David McAllister), Belgijos Karalystės Senato Pirmininke Kristyn Defren (Christine Defraigne) ir Belgijos Karalystės Atstovų Rūmų Pirmininku Zigfrydu Brake (Siegfried Bracke) bei Europos Sąjungos sveikatos ir maisto saugos komisaru Vyteniu Andriukaičiu.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko padėjėjas

Paulius Žeimys

Tel. (8 5) 239 6030, mob. 8 609 36 497

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-11 15:20
   Dalia Vencevičienė