Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario Simono Gentvilo pranešimas: „Savivaldybes būtina skatinti atsigręžti į savo mokesčių mokėtojus“

2017 m. spalio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Simonas Gentvilas ir Kęstutis Glaveckas bei Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos narys Kazys Starkevičius Seime užregistravo Biudžeto sandaros įstatymo projektą, kuriame siūloma pakeisti savivaldybių biudžetų perskirstymo tvarką. Įstatymo projektu siūloma palaipsniui per 3 metus visiškai atsisakyti savivaldybių tarpusavio pajamų perskirstymo.

„Pagal šiandien galiojančią tvarką gerai dirbančios savivaldybės yra baudžiamos už gerus rezultatus. Jei pritraukei naujas investicijas, paskatinai verslą ir surinkai daugiau mokesčių nei suplanuota – jie iš tavęs atimami ir atiduodami toms savivaldybėms, kurios nesurinko suplanuoto biudžeto. Tokia sovietmečio stiliaus „iš kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam – pagal poreikius“ tvarka ilgainiui programuoja savivaldybes tapti Vyriausybės išlaikytinėmis ir nusigręžti nuo rūpesčio vietos mokesčių mokėtojais, investicijų bei naujų darbo vietų pritraukimo, – sako liberalas Simonas Gentvilas. Ir priduria: – Darbo vietų nesukūrimas ar gerai apmokamo darbo nebuvimas sukelia ir kitą itin neigiamą reiškinį – emigraciją.“

„Perskirstant savivaldybių viršplanines pajamas pagal šiuo metu galiojantį reglamentavimą yra nevertinama, ar tų savivaldybių „donorių“ finansinė padėtis yra geresnė nei remiamų savivaldybių, taip pat nėra įvertinama ir tai, ar savivaldybių „donorių“ padėtis po perskirstymo netaps blogesnė nei remiamų savivaldybių“, – sako liberalas S. Gentvilas.

Biudžeto sandaros įstatymo projektu siūloma savivaldybių viršplaninių pajamų perskirstymą panaikinti per 3 metų pereinamąjį laikotarpį, per kurį savivaldybėms bus skirta laiko adaptuotis, padedama ieškoti finansavimo skatinimo priemonių. Savivaldybėms, kurios nesurinks suplanuotų biudžetų, siūloma nepriteklių kompensuoti iš Valstybės bendrosios biudžeto dotacijos. 

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]