Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nario S. Gentvilo pranešimas: „Energetikos monopolijų klestėjimo amžius tęsiasi“

2017 m. spalio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Seimo dauguma atmetė liberalo Simono Gentvilo siūlymą valstybinės svarbos energetikos objektų statytojus ar plėtotojus atrinkti konkurso būdu.

„Nuosekliai pritariu tiek valstybės, tiek savivaldybių įmonių vidaus sandorių draudimui. Dabar turime žengti ir kitą žingsnį – užtikrinti, kad valstybė stato valstybinės svarbos energetikos objektus už konkurencingą kainą ir gauna geriausią galimą kokybę, – sako parlamentaras S. Gentvilas ir priduria, – sudaryta konkurencija dėl valstybinės svarbos objektų statybos leistų užtikrinti mažesnes energijos kainas vartotojams."

Klimpdama energetikos monopolijose, Lietuva permoka už valstybinės svarbos objektų statybą. Pavyzdžiui, Vilniaus kogeneracinės jėgainės atveju per 2 metus kaina išaugo 20 proc., o galia sumažėjo perpus. Kai 2014–2015 metais be konkurso paskirta objekto statytoja „Lietuvos energija“ pradėjo planuoti Vilniaus atliekų ir biokuro kogeneracinę elektrinę, jos elektrinis pajėgumas planuotas iki 145 MW, o šiluminė galia – iki 240 MW. Kaina – iki 328 milijonų eurų. Po dvejų metų, praėjusį penktadienį, energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas patvirtino objekto finansavimą – 381 milijoną eurų. Tačiau elektros pajėgumas liko tik 73 MW, šiluminė galia vos 169 MW.

Šiuo atveju Simono Gentvilo įstatymo pasiūlymas suteiktų teisę valstybinėms energetikos bendrovėms ir privačioms įmonėms dalyvauti konkurencijoje dėl tokių projektų įgyvendinimo. Valstybė ir mokesčių mokėtojai turi būti garantuoti, jog tiek valstybinės įmonės, tiek savivaldybės įmonės, tiek valstybiniai objektai perkami geriausia prieinama kokybe ir kaina.

Deja, šiandien Seimas, atmesdamas įstatymo pakeitimą, pratęsė inovacijų ir konkurencijos neskatinančią valstybinės svarbos energetikos objektų statybos tvarką.

 

Kontaktinis asmuo:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,

Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el.p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-18 09:45
   Rūta Mensonaitė