Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pranešimas: „Sumažintas produkto kiekis turi būti pažymėtas ant pakuotės“

2017 m. spalio 23 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į žemės ūkio ministrą Bronių Markauską, teisingumo ministrę Mildą Vainiutę, Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą dėl galimai nesąžiningos komercinės veiklos mažinant maisto prekių svorį ir tūrį.

Seimo narė atkreipia dėmesį į ne vienus metus viešumoje keliamus klausimus dėl galimo vartotojų klaidinimo, kuomet buvo pastebėtas ne vienas atvejis, kai mažinimo linkme pakeičiamas plataus vartojimo maisto produktų svoris ar tūris pakuotėje, bet atitinkamai nesumažinama jo kaina arba produktas vartotojui parduodamas net už nežymiai didesnę kainą.

Parlamentarė kreipimesi prašo pradėti detalią ir nuoseklią šios komercinės praktikos analizę ir pateikti institucijų vertinimą, ar joje nėra nesąžiningos komercinės veiklos požymių. Taip pat prašoma įvertinti, kokių priemonių derėtų imtis siekiant užtikrinti aukštą vartotojų teisių apsaugą šios praktikos atžvilgiu.

„Jei sumažinto tūrio ar svorio prekių pakuotės išvaizda ir kaina iš esmės yra panaši kaip ir pirkėjams įprastinio dydžio produkto, nėra galimybės iš pirmo žvilgsnio pastebėti, kad maisto produkto pakuotėje yra mažiau. Kyla pagrįsta abejonė, ar tokiais veiksmais yra siekiama atsižvelgti į vartotojų įpročių kaitą, ar nuo pirkėjo „nuslėpti“ realų prekės pabrangimą. Plačiai naudojamas argumentas, kad produktų pakuotės mažinamos siekiant patogumo vartotojams. Tačiau tai ir reikia nurodyti vartotojams, kad sumažinta pakuotė – jų patogumui. Kitu atveju, tokia praktika turėtų būti detaliai ir nuosekliai išanalizuota, įvertinant visą gamintojo–tiekėjo–pardavėjo–pirkėjo grandį“, – komentavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo narė

Radvilė Morkūnaite-Mikulėnienė

Tel. (8 5) 239 6657

El. p. [email protected]