Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės A. Širinskienės pranešimas: „Konservatoriška „konstruktyvi opozicija“ sveikatos apsaugos sistemoje – postai žmonoms ir nurodymai dėl konkrečių pacientų?“

2017 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašoma įvertinti Seimo TS-LKD frakcijai priklausančio Antano Matulo veiksmų teisėtumą ir atitiktį etikos normoms. Tokį prašymą pateikė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, reaguodama į žiniasklaidos pranešimus.

Spalio 16 dieną LNK kanale rodytoje laidoje „KK2“ (įrašas) nurodoma, jog Seimo narys A. Matulas galimai daro poveikį sveikatos apsaugos sistemos vadovams ir „prašo posto žmonai“. Reportaže sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, kad „yra buvę keletas pokalbių“.

Tai ne pirmas atvejis, kai viešai skelbiamos žinios apie galimai neetišką ir neteisėta Seimo nario A. Matulo veiklą. Pavyzdžiui, rugpjūčio 26 dieną „Laisvės piknike“ vykusioje specialistų diskusijoje (įrašas –nuo 1:38:00) A. Matulas savo pasisakymu pripažino, jog galimai darė poveikį sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojams ir davė nurodymus „aukštiems pareigūnams“ dėl konkrečių asmenų hospitalizacijos ir priežiūros.

Viešame Seimo Sveikatos reikalų komiteto spalio 25 dieną vykusiame posėdyje A. Matulas nurodė dar vieną atvejį, kai Seimo narys teikė nurodymus dėl vieno paciento hospitalizavimo ir priežiūros.

Prašymą įvertinti minėtus epizodus pateikė Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė A. Širinskienė.

„Vis pasikartojanti informacija apie galimai neetiškus ir neteisėtus A. Matulo bandymus daryti poveikį sveikatos apsaugos sistemos darbuotojams galimai reikalaujant posto savo žmonai, nurodinėjant pažeisti pacientų aptarnavimo tvarką bei kiti atvejai mažų mažiausiai šokiruoja.  Tokia informacija kelia klausimus apie parlamentaro galimą piktnaudžiavimą savo, kaip Seimo nario, tarnybine padėtimi, kai Seimo nario mandatas naudojamas asmeniniams tikslams – žmonos karjerai ar sau artimų pacientų pirmenybei užtikrinti – pasiekti. Dar daugiau – tai yra akivaizdi nepagarba rinkėjams ir jų pasitikėjimo sveikatos apsaugos sistema žlugdymas“, – teigia A. Širinskienė.

Pasikartojantys atvejai turi būti vertinami itin skrupulingai vien dėl to, kad Seimo narys yra ilgametis Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys ir dalyvauja formuojant valstybės sveikatos apsaugos politiką aukščiausiu lygiu. Įtariamas piktnaudžiavimas diskredituoja ne tik Seimą, kaip instituciją, bet ir jo Sveikatos reikalų komitetą, pamina kitų pacientų teises, pažeidžia lygių galimybių, pacientų lygiateisiškumo principus sveikatos apsaugos sistemoje. Toks politiko elgesys sukuria klaidinantį įspūdį, kad visuomenėje yra normalu, jog sveikatos priežiūros kokybė gali būti siejama su įvairių atsakingų politikų ar pareigūnų užtarimu ar protekcijomis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė

Tel. (8 5) 239 6683, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-26 11:42
   Rūta Mensonaitė