Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario V. Juozapaičio pranešimas: „Dėl melagingos informacijos skleidimo – kreipimasis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją“

2017 m. spalio 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys profesorius Vytautas Juozapaitis artimiausiu metu kreipsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl galimai iš anksto žinomos melagingos informacijos tendencingo skleidimo, siekiant pakenkti jo reputacijai.

Parlamentaras teigia, jog pirmiausia į šią „akciją“ įsijungė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis, kuris būdamas Seimo Kultūros komiteto pirmininku privalėjo komiteto posėdžio metu užtikrinti Seimo statuto vykdymą ir užkirsti kelią mėginimams persekioti Seimo narį V. Juozapaitį už pasisakymus Seime, juolab kad tai daro vykdomoji valdžia. Tačiau jis ne tik to nepadarė, bet dar ir pats prisidėjo prie kaltinimų.

Vėliau LVŽS lyderio pėdomis pasekė ir „valstietė“ Agnė Širinskienė, antradienio, spalio 24 d. TV3 žinių reportaže pateikusi tendencingą ir iškreiptą informaciją, jog V. Juozapaitis nederamai atstovavo Lietuvai, tačiau būtent Seimo valdyba davė sutikimą profesoriaus iniciatyvai reprezentuoti šalį ne tik dalyvaujant aukščiausio meninio lygmens renginyje, bet ir susitinkant su kaimynines valstybės kultūros ir meno atstovais bei politikais. Reportaže politikė kaltina Seimo narį užsiimant nederama veikla, tačiau Lietuvos Respublikos Konstitucija užtikrina Seimo nario teisę į kūrybinę veiklą ir už tokią veiklą gaunamą atlyginimą.

 Melagingos informacijos skleidimui pasidavė ir Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Nepaisant to, jog asmeniškai Seimo Pirmininkui kvietimas prof. V. Juozapaičiui dalyvauti festivalyje Rygoje buvo gautas dar vasario 24 d., kuriame aiškiai parašyta, jog Seimo narys kviečiamas padainuoti baritono partiją, antradienio vakarinių žinių reportaže Pirmininkas tiesiog pamelavo, sakydamas, jog nežinojo V. Juozapaičio kelionės tikslo.

„Pasaulyje nebūna praktikos, kad į tokius aukšto lygio koncertus atlikti kūrinius meistrai būtų kviečiami neatlygintinai. Taigi, šie politikai savo komentarais ne tik apšmeižė ir skleidė melagingą informaciją, bet ir pademonstravo savo supratimą apie aukštojo meno kūrėjų įvertinimą apskritai.  Juolab, šiuo atveju Seimas ne delegavo, o davė sutikimą, kad išvykčiau į renginį, kuriame dalyvavimas niekaip kitaip, kaip kūrybine veikla pavadintas negali būti. Taigi, aš nebuvau komandiruotas, ir nepaėmiau iš Lietuvos valstybės iždo ne vieno cento. Nepaisant to, būdamas užsienyje atstovavau Seimui ir savo pavyzdžiu rodžiau, kad mano valstybėje ir jos valdžios institucijos rodo ypatingą dėmesį ir pagarbą meno kūrėjams, kuriuos supranta kaip savo valstybės kultūros ambasadorius, nors jie tokiais būti formaliai nėra įsipareigoję“, – teigė profesorius.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašūnienė taip pat buvo šališka, kadangi neištyrusi skundo turinio, komentavo padėtį pateikdama savo asmeninę nuomonę, kuri padėjo suformuoti neigiamą viešą nuomonę apie Seimo narį.

„Pati Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė galimai pažeidė Statutą, kadangi komisijos siunčiamose plenarinių posėdžių praleidimo ataskaitose puikuojasi jos pavardė dėl nelankomumo. Manau, kad viešai pareikšdama išankstinę nuomonę ji privalės nusišalinti nuo dalyvavimo komisijos posėdžiuose, kuriuose bus svarstomas valdančiosios daugumos inkriminuojami kaltinimai mano adresu “, – teigė V. Juozapaitis.

Primename, jog tiek „valstiečių“ vedlys R. Karbauskis, tiek A. Širinskienė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos šią kadenciją patys buvo pripažinti pažeidę Seimo statutą, o A. Širinskienė tai padarė net du kartus, t. y. ji pažeidinėja Seimo statutą sistemingai. Beje, ją komisijai kartą apskundęs yra ir pats Seimo Pirmininkas V. Pranckietis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Vytautas Juozapaitis

Tel. (8 5) 239 6559

El. p. Vytautas.Juozapaitis@lrs.lt

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-10-26 14:28
   Rūta Mensonaitė