Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Jono Varkalio pranešimas: „Permainų vėjai Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus ir Kulių gimnazijose“

2017 m. lapkričio 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Oginskio dvare oficialiai pasirašytos bandomojo projekto dėl švietimo lygmens pakėlimo regione trišalės bendradarbiavimo sutartys tarp Plungės rajono savivaldybės, Kulių ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijų bei trijų universitetų – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU), Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU), Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). Iniciatyva keisti švietimo programas, siekiant kelti gimnazijų lygį, pradėta dar vasarą.

Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija, bendradarbiaujant su VGTU ir ASU universitetais, taps inžinerijos mokslų gimnazija. Šioje mokykloje vaikams bus siūlomi papildomi robotikos ir mechatronikos būreliai. Bendradarbiaujant su ASU vyks sustiprinto lygio ekonomikos pamokos.

Kulių gimnazijoje, nuo šiandien bendradarbiaujant su LSMU, mokiniams bus vedamos sustiprinto lygio biologijos, medicinos, chemijos pamokos. Gimnazijai parengta švietimo programa, kuria siekiama paruošti stiprius būsimuosius medicinos studentus, vaikams sustiprintu lygiu bus dėstomos fizinio aktyvumo ir sveikatingumo pamokos.

Šiandien įsimintina diena Plungės rajonui ir ypač šioms gimnazijoms, jų mokytojams ir mokiniams. Nuo šiandien šios mokyklos keičiasi ir mokiniams sudaromos sąlygos mokytis ne tik mokytis iš vadovėlių, bet įgauti ir praktinių žinių. „Šios mokyklos galbūt taps pavyzdžiu kitoms Lietuvos rajonų mokykloms“, – sako iniciatyvos globėjas Seimo narys Jonas Varkalys.

Bandomąjį projektą parengė Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Šio projekto globėjais tapo parlamentaras Jonas Varkalys ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Šiandien Kulių gimnazijos direktorius trišalę bendradarbiavimo sutartį pasirašo su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto kanclere ir Plungės savivaldybės meru. O Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorius pasirašo bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Gedimino technikos ir Aleksandro Stulginskio universitetų rektoriais ir Plungės rajono meru.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys

Jonas Varkalys

Mob. 8 698 25 350, el. p. [email protected]