Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario A. Matulo pranešimas: „Kai kurie Priklausomybės ligų centrai jau beveik sunaikinti“

2017 m. lapkričio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiandien Šiaulių priklausomybės ligų centre apsilankęs Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas buvo šokiruotas dėl realios padėties centre.

„Nors Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad Priklausomybės ligų centrai Lietuvoje veikia sklandžiai, tačiau realybė visiškai skiriasi nuo deklaracijų. Šiaulių ir Klaipėdos apskričių priklausomybės ligų centrai, galima sakyti, sunaikinti“, – pabrėžė Seimo narys.

Apsilankęs Šiaulių priklausomybės ligų centre parlamentaras rado budinčią slaugytoją ir jos padėjėją, psichologę, registratorę bei maisto išdavėją. Palatoje buvo 1 ligonis. Likusi vienintelė gydytoja, dirbanti 0,125 krūvio, į darbą turėjo ateiti nuo 20.15 iki 21.15 val., tačiau jausdama atsakomybę atėjo nuo 15 val. Iš įstaigos pastaruoju metu išėjo 6 reikalingi darbuotojai.

Pacientams gydyti trūksta ir būtiniausių vaistų, priemonių. Slaugytojos atlyginimas sumažėjo 40 eurų. Dviejų aukštų pastate valytojos nėra, patalpas valo slaugytojos padėjėja.

„Tai nereiškia, kad šioje apskrityje nėra priklausomybės ligomis sergančių pacientų. Jų yra kaip ir visoje Lietuvoje, tačiau jiems padėti valstybė nesudaro sąlygų. Praėjusią savaitę atvykę anoniminių alkoholikų klubo nariai, kurie bendraudami padeda ligoniams sveikti, rado uždarytas centro duris. Nėra ir reikiamų medikamentų“, – įspūdžiais po apsilankymo centre dalijosi A. Matulas.

Pasak parlamentaro, Sveikatos apsaugos ministerija nevaldo situacijos, nors visuomenę bando raminti realybės neatitinkančia informacija.

„Ministras Aurelijus Veryga, deklaravęs kovą su alkoholizmu, šią kovą pradėjo ir, matyt, pabaigė padidinęs alkoholio akcizą ir pažėręs įvairių draudimų. O realios pagalbos priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms galimybė yra naikinama“, – sakė Seimo narys.

Klausimą, kodėl Lietuvoje žlugdomi priklausomybės ligų centrai vykdant neapgalvotą jų reformą Seimo narys A. Matulas vėl kels šį trečiadienį vyksiančiuose Seimo Sveikatos reikalų komiteto ir Priklausomybių prevencijos komisijos posėdžiuose.

 

Daugiau informacijos:
Seimo TS-LKD frakcijos narys

Antanas Matulas

Tel. 8 5 239 6671, el. p. Antanas.Matulas@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-06 16:43
   Rūta Mensonaitė