Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Simono Gentvilo pranešimas: „Ne mokesčių mokėtojai, o kalti pareigūnai turi atlyginti Kuršių Nerijoje griaunamų pastatų savininkams“

2017 m. lapkričio 10 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Ketvirtadienį aplinkos ministras Kęstutis Navickas pareiškė nutraukiantis Kuršių Nerijos tvarkymo plano derinimą ir pridūrė, kad bus griaunami pastatai, ir kompensacijos sieks bent 20 milijonų eurų.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas liberalas Simonas Gentvilas dar šių metų  birželio 6 d. Vyriausybės valandos metu kreipėsi į Ministrą Pirmininką klausdamas, kas atsakys už Kuršių Nerijos tvarkymo plano nesuderinimą – Aplinkos ar Kultūros ministerija.

„Griaunamų pastatų savininkams kompensacijos turi būti išieškotos iš atsakingų pareigūnų, o ne bendro biudžeto, t. y. visų mokesčių mokėtojų sąskaita. Būtina tokiems skandalingiems atvejams užkirsti kelią ir ateityje, apjungiant derinančias institucijas, aiškiai apibrėžiant jų kompetencijos sritis, naikinant perteklinius planavimo dokumentus. Premjeras viešai pažadėjo dar lapkričio mėnesį priimti sprendimus, kad taip nenutiktų ateityje. Todėl raginame imtis Kultūros paveldo departamento, Nacionalinės žemės tarnybos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos konsolidavimo ir funkcijų peržiūrėjimo“, – sako S. Gentvilas.

„Kaip galime tikėtis prognozuojamų verslo sąlygų saugomose teritorijose – senamiesčiuose, nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose, – jei pačios valstybės institucijos nesugeba susitarti tarpusavyje dėl principinių dalykų. Draustiniai turi būti steigiami ne „drausti“, o tam, kad sudarytų sąlygas žmogaus veiklai išsaugant gamtos arba kultūros paveldo unikalumą“, – priduria parlamentaras.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys

Seimo Aplinkos komiteto pirmininko pavaduotojas

Simonas Gentvilas

Mob. 8 698 42 168, el. p. [email protected]