Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo Pirmininko pavaduotojo Arvydo Nekrošiaus pranešimas: „Seimo narių susidomėjimą kelia ne LRT laidų turinys, o lėšų panaudojimas ir administravimas“

2017 m. lapkričio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Praeitą savaitę 66 Seimo nariai, priklausantys skirtingoms Seimo frakcijoms, Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybai pateikė 45 klausimus, prašydami informacijos apie darbuotojų atlyginimus, mokamus priedus, LRT vadovų turto deklaravimą, LRT vadovybės priimamų sprendimų procedūras ir sprendimų priėmimo viešumą, LRT vykdomus viešuosius konkursus ir juos reguliuojančius LRT vidinius teisės aktus, LRT santykius su prodiuserinėmis kompanijomis ir prodiuserinių kompanijų darbo sąlygas LRT.

 „Seimo narių pageidavimas gauti atsakymus į administracinio ir finansinio pobūdžio klausimus yra parlamentinės kontrolės dalis – juk LRT yra finansuojama iš valstybės biudžeto, jos metiniai asignavimai siekia beveik 40 milijonų eurų. Natūralu yra domėtis, kur ir kaip tokie pinigai išleidžiami, kaip vykdomi viešieji konkursai, kaip užtikrinamas veiklos skaidrumas. Tiek Seimo Audito, tiek Kultūros komitetuose buvo kilę klausimų dėl lėšų panaudojimo, anksčiau atliktų auditų. LRT nepavyko įtikinamai atsakyti į užduotus klausimus, tad buvo žengtas dar vienas žingsnis – pasitarėme su kolegomis ir parengėme 45 labai konkrečius klausimus“, – teigia Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Pasak Seimo Pirmininko pavaduotojo, sudarydami klausimyną Seimo nariai sąmoningai neįtraukė klausimų, susijusių su programų turiniu.

„Mes suprantame savo, kaip Seimo narių, atsakomybę ir žinome, kad viena iš pamatinių Konstitucijos puoselėjamų vertybių – spaudos laisvė. Ji yra demokratijos garantas. Tad net neketiname kištis į programų turinį ar komentuoti LRT laidų. Mums svarbu tik būti užtikrintiems, kad lėšos, skirtos LRT (taigi ir jos laidoms parengti), buvo, yra ir bus naudojamos tikslingai pagal paskirtį. Ne mažiau svarbus ir LRT veiklos viešumas. Būtina užtikrinti, kad kuo daugiau informacijos apie sprendimų priėmimą LRT būtų prieinama visuomenei, mokesčių mokėtojams, kurie LRT ir išlaiko“, – sako A. Nekrošius.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Pirmininko pavaduotojas

Arvydas Nekrošius

Tel. (8 5) 239 6678

El. p. [email protected]