Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario G. Landsbergio pranešimas: parlamentaras siūlo pratęsti tyrimą dėl A. Skardžiaus veiklos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete

2017 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis teikia pasiūlymą Seimo nutarimui Dėl Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo pratęsimo. Parlamentaras pasiūlymą grindžia tuo, kad komisija neatsakė į daugelį klausimų, kylančių dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus veiklos. Todėl Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo išvada dėl minėto Seimo nario veiklos vertintina tik kaip tarpinė.

„Antikorupcijos komisija, surinkusi daug faktinės medžiagos, vis dėlto kol kas nebuvo pajėgi atsakyti į esminį klausimą: ar A. Skardžiaus bei jo šeimos ir jų verslo gaunamos pajamos iš verslo neturi požymių neteisėto atlygio už Seimo nario politinę veiklą, gaunamo iš įvairių tokia veikla suinteresuotų asmenų (pajamos iš žemės sklypų nuomos stambiai energetikos kompanijai, kurios galimai yra žymiai didesnės nei įprastos rinkoje; gautos pajamos iš turto pardavimo Rusijos verslininkams, galimai turintiems artimus ryšius su Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB), nors šie Rusijos verslininkai įgyto Lietuvoje turto toliau nenaudoja; pajamos gaunamos iš kartu su Baltarusijos svarbiausios valstybinės energetikos įmonės buvusiu vadovu įsteigto bendro saulės energetikos verslo, kuriam Baltarusijos valdžia yra nustačiusi ypač palankų subsidijuojamą supirkimo tarifą)? Atsakymas į šį klausimą gali turėti sąsajų su Lietuvos patirtais iššūkiais Lietuvos geopolitiniam ir energetiniam saugumui“, – sako nutarimo teikėjas Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis, pabrėždamas, kad neatsakius į šiuos esminius klausimus, parlamentinis tyrimas negali būti užbaigtas.

G. Landsbergis Seimo nutarimą siūlo papildyti tokiais 1 straipsnio punktais:

1. Iš dalies pritarti Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius galimai gavo asmeninės naudos darydamas poveikį Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kitų institucijų sprendimams išvadai (pridedama) ir traktuoti šią išvadą kaip tarpinę, leidusią surinkti faktinę medžiagą tolimesniam ir išsamesniam parlamentiniam tyrimui.

2. Atsižvelgiant į tai, kad Seimo Antikorupcijos komisijos atliekamo tyrimo metu išaiškėjo poreikis giliau tirti Artūro Skardžiaus veiklos epizodus, susijusius su jo verslo ryšiais kitose valstybėse, ir atsižvelgiant į galimas jo veiklos grėsmes nacionaliniam saugumui, pavesti pratęsti Seimo Antikorupcijos komisijos pradėtą tyrimą dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius galimai gavo asmeninės naudos darydamas poveikį Lietuvos Respublikos Seimo, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kitų institucijų sprendimams Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui.

3. Suteikti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui laikinosios tyrimo komisijos statusą.

4. Pavesti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui papildytą tyrimo išvadą pateikti iki 2018 m. gegužės 1 d.

5. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto parlamentinio tyrimo dėl žiniasklaidoje paskelbtos informacijos, kad Lietuvos Respublikos Seimo narys Artūras Skardžius galimai gavo asmeninės naudos darydamas poveikį Lietuvos Respublikos Seimo Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir kitų institucijų sprendimams išvada konstatuoti, kad Seimo narys Artūras Skardžius dėl nuolatos kylančio interesų konflikto nebegali būti Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos nariu ir pavesti Seimo Pirmininkui užtikrinti, kad Seimo narys Artūras Skardžius nebedalyvautų Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos veikloje.

Pasiūlymas

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

tsfrakcija@lrs.lt

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-14 16:56
   Rūta Mensonaitė