Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Andriaus Kubiliaus pranešimas: „Maršalo plano“ Ukrainai iniciatyva gavo Europos Parlamento pritarimą“

2017 m. lapkričio 16 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Kubilius su kolegomis Seimo nariais pristatęs „Maršalo plano“ Ukrainai iniciatyvą džiaugiasi, kad šis planas sulaukia rimto pripažinimo Europoje ir Ukrainoje, o Lietuvai leidžia vis labiau įsitvirtinti kaip vienai svarbiausių Ukrainos strateginių partnerių. Trečiadienį šiam planui pritarė Europos Parlamentas, o Ukrainos Prezidento Petro Porošenkos patarėjas užsienio politikos klausimais Konstantinas Jelisejevas tarptautinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad Lietuvos parengto plano įgyvendinimas padėtų Ukrainai ambicingiau reformuotis.

„Lietuvos geopolitinė sėkmė yra glaudžiai susieta su Ukrainos reformų ir vakarietiškos krypties sėkme. Todėl parengėme ir pasiūlėme vadinamojo „Maršalo plano“ Ukrainai iniciatyvą, kuria siekiame sutelkti rimtą tarptautinę finansinę paramą Ukrainos reformoms“, – pabrėžia A. Kubilius.

Trečiadienį Europos Parlamentas palaimino „Maršalo plano“ Ukrainai, Moldovai ir Gruzijai idėją. Europos Parlamentas tai vadina Europos investicijų planu ir patikos fondais – bet tai yra tas pats. Šis „Maršalo plano“ pripažinimas rodo, kad tikrai buvo verta visus metus skraidyti, įtikinėti Vakaruose ir Ukrainoje, kad tai taptų realybe.

Tuo metu Ukrainos Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais K. Jelisejevas paskelbė svarbų programinį tekstą apie tai, ko Ukraina tikisi iš Rytų Partnerystės viršūnių susitikimo, kuris kitą savaitę vyks Briuselyje. Pagrindinė žinia paprasta – Ukrainai labiausiai reikia Lietuvos parengto „Europos plano Ukrainai“.

„Mūsų reformų ambicijos būtų lengviau įgyvendinamos turint strateginį pagalbos planą, paremtą „Europos plano Ukrainai“ modeliu, kurį visai nesenai pasiūlė Lietuva“, – savo komentare teigia Ukrainos Prezidento patarėjas užsienio politikos klausimais K. Jelisejevas.

Europos Parlamento deklaracijoje yra teigiama, kad šių dienų geopolitiniame kontekste ir atsižvelgiant į geopolitines realijas, Europos Sąjunga turėtų Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai pasiūlyti naują Europos planą, kuris apimtų naujų Europos patikos fondų kūrimą, naują Europos investicijų planą, Asociacijos sutarties su šiomis šalimis įgyvendinimo paramos finansinį mechanizmą ir kitas priemones.

Penktasis ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas vyks lapkričio 24 d. Briuselyje.

 

Europos Parlamento rekomendaciją galima rasti čia

Ukrainos Prezidento P. Porošenkos patarėjo užsienio politikos klausimais K. Jelisejevo komentarą galima rasti čia.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 239 6506

tsfrakcija@lrs.lt