Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Lauro Stacevičiaus pranešimas: „Migracijos komisijos nariai diskutavo apie užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo galimybes Lietuvoje“

2017 m. lapkričio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Migracijos komisijos narys Lauras Stacevičius inicijavo diskusiją, kurioje dalyvavo Vidaus reikalų ministerijos (VRM), Migracijos departamento prie VRM ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos atstovai. Opiausia problema verslui ir pagrindinė diskusijų tema buvo užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo gerinimo galimybės Lietuvoje.

 

Didžiausias dėmesys skiriamas darbo jėgai iš Ukrainos

 

Per susitikimą iškeltos tokios problemos kaip per ilgi dokumentų tvarkymo ir išdavimo terminai, didelės eilės norint pateikti dokumentus ir apsunkinta tvarka, ribotas Nacionalinės (D) vizos galiojimo terminas, perteklinis valstybinių institucijų dokumentų, kurie gali būti prieinami tarpžinybiniais kanalais arba per institucijų egzistuojančius registrus, reikalavimas, problemos, kylančios įdarbinant asmenis ir negalint pakeisti pareigybinių funkcijų, žmogiškųjų resursų trūkumas Migracijos departamente, būtinybė reikalauti patirties įgytos tik pagal specialybę.

Verslininkai pagrindine priežastimi, kodėl atsirado poreikis darbo jėgai iš Ukrainos, įvardija darbuotojų trūkumą. Lietuviai, norėdami daugiau užsidirbti ir skatinti verslo plėtrą, nėra pasiryžę dirbti ilgesnių darbo valandų, trūksta motyvacijos. Nors ir  darbo našumas neatitinka atlyginimų dydžio, tačiau darbdaviai jaučia spaudimą kelti algas savo darbuotojams.

 

Susitikimo metu pristatyta naujovė

 

Vidaus reikalų ministerijos viceministras Giedrius Surplys pabrėžė, kad dar šiemet bus supaprastinti įmonių patikros mechanizmai, įsigaliosiantys sausio mėnesį. Tai – vadinamasis „patikrintas įmonių sąrašas“, pagal kurį įmonės, siekiančios atsivežti darbo jėgos iš kitų šalių, bus tikrinamos kartą per 3 metus, o visą kitą laiką galės įsivežti darbuotojus be tikrinimo. Taip bus užtikrinama, kad į Lietuvą važiuos tik tie asmenys, kurie čia tikrai dirbs, o ne tie, kurie supaprastintomis sąlygomis tiesiog norės patekti į  Europos Sąjungą (ES).

Seimo Migracijos komisijos narys Lauras Stacevičius ragino nepamiršti ir galimų grėsmių, galinčių kilti į Lietuvą atsivežus daugiau darbuotojų iš trečiųjų šalių.

„Anksčiau darbuotojai būdavo atsakingesni. Jie kruopščiai susitvarkydavo visus reikiamus dokumentus. Darbdavys, prisiimdamas atsakomybę atsivežti žmogų iš kitos šalies, jam suteikti visas darbo sąlygas, neretai ir būstą, jaučia didelį krūvį, kad viskas pavyktų sklandžiai. Tačiau vis dažniau girdime kalbas apie grėsmę, kuri dažnai turi neigiamų pasekmių dėl netikrų darbuotojų dokumentų, liudijančių kvalifikaciją. Pavyzdžiui, jeigu asmuo gyvenantis užsienyje rodo pažymą, kad įgijo konditerio specialybę, atvykus į Lietuvą paaiškėja, kad dokumentai suklastoti, jis neturi jokios patirties, nieko dirbti nemoka, o įstatymai riboja darbdavį jį perkvalifikuoti. Būtina atkreipti dėmesį į šį svarbų aspektą“, – sako Seimo narys L. Stacevičius.

Migracijos komisijos nariai diskutuoja ne tik užsieniečių įdarbinimo, bet ir emigracijos masto mažinimo, lietuvių sugrąžinimo į Tėvynę ir kitomis valstybei aktualiomis temomis.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Migracijos komisijos narys

Lauras Stacevičius

Tel. (8 5) 239 6601, el. p. [email protected]