Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Stasio Tumėno pranešimas: „Kazio Bradūno kūrybinis palikimas įkvėpė Lietuvos jaunimą“

2017 m. lapkričio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 18 d., šeštadienį, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje surengtoje „Šiaulių knygų mugėje 2017“ įvyko baigiamasis fotografijų konkurso „Bradūno žemė“ renginys. Buvo atidaryta paroda, kuri visuomenei atskleidė, kaip Kazio Bradūno kūrybinis palikimas įkvėpė Lietuvos jaunimą fotografuoti, interpretuoti poeto kūrinius ir atrasti šiuolaikinius lietuviškumo ženklus.

Fotografijų konkursas „Bradūno žemė“ buvo skirtas poeto, publicisto, redaktoriaus Kazio Bradūno 100-osioms gimimo metinėms pažymėti. Jo tikslas – skatinti Lietuvos mokinių ir studentų kūrybingumą, meninę saviraišką, siekį aktualizuoti Kazio Bradūno kūrybinį palikimą, gimtojo krašto grožį, tėvynės gamtinį, istorinį, kultūrinį, tautinį paveldą.

Seimo narys dr. Stasys Tumėnas kartu su Šiaulių apskrities P. Višinskio viešąja biblioteka bei UAB Šiaulių spaustuve vasarą pakvietė Lietuvos gimnazijų, kolegijų bei aukštųjų mokyklų jaunuolius dalyvauti fotografijų konkurse „Bradūno žemė“. 

Konkurse dalyvavo 29 dalyviai, kurie atsiuntė 51 fotografiją. Parodoje eksponuojama 30 nuotraukų, kurias atrinko konkurso organizatoriai. Fotografijose moksleiviai ir studentai savitai užfiksavo Lietuvą (jos gamtą, kraštovaizdį, istorines vietas, piliakalnius, sodybas, kryžius, muziejus ir t. t.). Dalyviai įdomiai ir prasmingai pagrindė nuotraukų ryšį su Bradūno kūryba: citavo eilėraščius, rašė esė, asmenines pastabas, nurodė literatūros kūrinius.

Tardamas sveikinimo žodį Seimo narys dr. Stasys Tumėnas sakė: „Pirmiausia džiaugiuosi, kad iš Lietuvos mokytojų lituanistų judėjimo kilo ta idėja, kurią parėmiau ir aktyvavau, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius paskelbė poeto Kazio Bradūno metais. Tai labai svarbu, nes tokiu veiksmu – kaip ir A. J. Greimo atveju – parodome, kad mums svarbūs visi lietuviai: ir  daugiau nei 2 milijonai, gyvenantys geografinėje Lietuvoje, ir tas milijonas, kuris istorijos vingių buvo išblokštas iš tėvynės, bet savo darbais, kova dėl laisvės dirbusiais ir dirbančiais savo kraštui, savo tėvų žemei. Vienas iš tokių ir buvo vienas ryškiausių mūsų poetų Kazys Bradūnas.“

Parodos atidaryme dalyvavo poeto dukra Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, kuri nuoširdžiai dėkojo jaunimui už dėmesį tėvelio kūrybai ir atminimui, skatino niekada neužmiršti tėvynės, lietuvybės ir pamatinių žmogaus bei valstybės vertybių.

Nuotraukas vertino fotografai ir menininkai: Ričardas Dailidė (vertinimo komisijos pirmininkas), Aleksandras Ostašenkovas, Regina Mačiulytė, Vita Žabarauskaitė.

Fotografijų konkurso laureatai:

I vieta – Urtė Šlevaitė, Panevėžio r. Ramygalos gimnazijos moksleivė („Gimstantys stebuklai“);

II vieta – Gabija Domarkaitė, Šiaulių Jovaro progimnazijos moksleivė („Laukas II“), Armina Gedgaudaitė, Panevėžio r. Ramygalos gimnazijos moksleivė („Negeros akys“);

III vieta – Dovilė Kazlauskaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos moksleivė („Protėvių žemė“), Saulė Stanikūnaitė, Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos moksleivė („Ištroškęs“).

Fotografijų konkurso nominacijų laimėtojai:

Istoriškiausia fotografija – Inesa Mečionytė, Šiaulių logopedinės mokyklos moksleivė („Lietuvos partizanams“). Prizą nominacijos laimėtojai įsteigė Seimo Parlamentarizmo istorinės atminties skyriaus vedėja Angonita Rupšytė; 

Metaforiškiausia fotografija – Adelė Brinkytė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos moksleivė („Laukimas“);

Perspektyviausia fotografija – Justina Agurkytė, Vilniaus Valdorfo mokyklos absolventė („Begaliniame laukų tylėjime“);

Populiariausia fotografija (ją išrinko socialinio tinklo „Facebook“ lankytojai) – Gabija Domarkaitė, Šiaulių Jovaro progimnazijos moksleivė („Laukas II“).

Fotografijų konkurso „Bradūno žemė“ laureatai, dalyviai ir parodos svečiai. Ritos Virbalienės nuotrauka.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Stasio Tumėno padėjėjas-sekretorius

Nerijus Brazauskas

El. p. [email protected]