Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario L. Stacevičiaus pranešimas: mažinti emigraciją sieksime gerindami sąlygas investuotojams Lietuvoje

2017 m. lapkričio 23 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime vyko parlamentaro, laikinosios grupės „Investicijos Lietuvai“ pirmininko Lauro Stacevičiaus inicijuota diskusija su ūkio viceministre Lina Sabaitiene, Gina Jaugielavičiene, Tomu Lavišiu, Gita Šematovičiūtė, Kristina Kertene, finansų ministerijos viceministre Daiva Brasiūnaite. Susitikime taip pat dalyvavo „Verslios Lietuvos“ generalinio direktoriaus pavaduotoja Simona Buziliauskienė, „Investuok Lietuvoje“ regionų plėtros koordinatorė Živilė Kazlauskaitė, projektų valdymo departamento atstovas Tadas Jagminas ir kiti parlamento nariai.

(Nuotraukos aut. O. Posaškova)

Pagrindiniai diskusijos klausimai – Lietuvos patrauklumas užsienio investicijoms, mokestinės lengvatos, verslo pagalba mažinant emigraciją ir kita.

Lietuvos patrauklumas užsienio investicijoms

Finansų viceministrė D. Brasiūnaitė pristatė Vyriausybės planus susijusius su Lietuvos patrauklumu užsienio investicijomis. Lietuva yra patraukli investuotojams, nes yra lengvata skatinanti investicijas ir technologinį atsinaujinimą, mokslinius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą. Manoma, kad įmonės investuojančios į technologinį atsinaujinimą galėtų nemokėti jokio pelno mokesčio. Siūlyta papildoma lengvata moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai. Taip pat reikia modifikuoti LEZ taikomą lengvatą.

Smulkaus ir vidutinio verslo skatinimas, naujų verslų kūrimas

Vyriausybė siūlo lengvesnį ir paprastesnį mokestinį reglamentavimą investiciniams ir rizikos kapitalo fondams. Planuojama įvesti vienerių metų pelno mokesčio lengvatą tiems, kurių metinės pajamos ne didesnės nei 350 tūkst. eurų.

Ateityje planuojama keisti individualios veiklos apmokestinimą. Dabar yra ydinga praktika, kad mokesčiai priklauso nuo profesijos. Pavyzdžiui, vieniems taikoma 15 proc., kitiems – 5 proc. Tai nėra sąžininga, tad siūloma iš viso atsisakyti skirstymo, o vietoje to sukurti vieningą sistemą, kurioje individualios veiklos mokesčiai priklausytų nuo uždirbamų pajamų kiekio, o ne profesijos ar specialybės.  

Taip pat svarstoma ir apie naujovės įdiegimą – elektroninį dokumentų pildymą, kuris ne tik sumažintų biurokratijos mechanizmą, bet ir paspartintų versle vykstančius procesus, kas galėtų atnešti papildomą naudą įmonėms.

Investicijos ir emigracijos mažinimas

Ūkio ministerijos atstovai pabrėžė, kad investicijos ir emigracija yra glaudžiai susijusios sritys. Jeigu Lietuvoje atsiranda daugiau investuotojų, tai reiškia, kad jie kuria daugiau darbo vietų, o tai sukuria papildomų galimybių įsidarbinti mūsų tautiečiams. Pavyzdžiui, Kauno rajone LEZ‘e įsikursiančios kelios tarptautinės gamybos kompanijos sukurs ne vieną tūkstantį papildomų darbo vietų šiame regione.

„Investuok Lietuvoje“ potencialo stiprinimas

Susitikimui pirmininkavęs Seimo narys L. Stacevičius sakė, kad būtina turėti aiškų planą, kokios vizijos link einame dirbdami su investicijomis. Reikia nepamiršti ir regionų politikos, savivaldybių, kaip investuotojų vaidmens.

„Galiu pasidžiaugti, kad „Investuok Lietuvoje“ stiprėja, plečiasi, kuria įvarius bendrystės projektus. Manau, kad vienas pagrindinių ne tik politikų, verslininkų, bet ir tokių organizacijų tikslų – kad verslas didintų pridėtinę vertę, plėstų eksportą. Žinau, kad jau yra dirbama su įmonėmis, kurioms reikia eksporto rinkų. Tai – labai prasminga paieška ir tendencija į priekį. Regionai laukia investicijų“,  – sakė Seimo narys L. Stacevičius.

Parlamentaras išskyrė ir tai, kad su Finansų ministerija sutarta, jog ateityje būtų peržiūrimos smulkaus ir vidutinio verslo mokestinės dalys, ieškoma būdų, kaip sumažinti mokesčius.

Šis pirmasis laikinosios grupės „Investicijos Lietuvai“ susitikimas – bendravimo ir bendradarbiavimo pradžia. Kartu galima rasti daugiau galimybių pagerinti sąlygas įmonėms ir verslininkams, kurie stengiasi kurti darbo vietas lietuviams, kad šie liktų gyventi tėvynėje ir kurtų pridėtinę vertę  gimtinėje, o ne svečioje šalyje.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys

Lauras Stacevičius

Tel. (8 5) 239 6601, el. p. [email protected]

 

 

 

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-23 14:20
   Rūta Mensonaitė