Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių pranešimas: Seime siūlomos pataisos Kino įstatymui, kuriomis būtų įvedama neapykantos kurstymo sąvoka

2017 m. lapkričio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas, Vytautas Kernagis kartu su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Vytautu Baku Seime registravo pasiūlymus Kino įstatymo projektui, kuriomis būtų įvedama neapykantos kurstymo sąvoka.

L. Kasčiūno teigimu, įvesti neapykantos kurstymo sąvoką reikia, kadangi šiandien kinu neretai bandoma manipuliuoti mūsų visuomenės emocijomis, palaužti piliečių pasitikėjimą valstybe, juos sukiršinti, skleidžiant melą ir dezinformaciją.

Pasak Seimo narių, būtina ne tik įvesti ir apibrėžti neapykantos kurstymo sąvoką Lietuvos Respublikos kino filmo įstatyme, bet ir suteikti indeksavimo komisijai galimybę vertinti filmus pagal neapykantos kurstymo sąvoką apimančius kriterijus ir drausti tokius filmus rodyti Lietuvos Respublikoje.

Pasiūlyme neapykantos kurstymo sąvoka apibrėžta taip: „Neapykantos kurstymas – informacijos (idėjų, nuomonių, žinomai neteisingų faktų) skleidimas filmuose, kuria tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų“.


Daugiau informacijos:

Seimo narys Laurynas Kasčiūnas
Mob. (8 659) 00 088

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-11-27 11:36
   Rūta Mensonaitė