Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo laikinosios Sūduvos krašto bičiulių grupės pranešimas: „Marijampolė – ideali vieta Vyčio paminklui“

2017 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šiomis dienomis plačiai aptarinėjamas valstybingumo simbolis – Vyčio paminklas – turi būti statomas Marijampolėje. Šis miestas 2018 metais yra paskelbtas Lietuvos kultūros sostine. Tokią idėją iškėlė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariai Kęstutis Mažeika, Dainius Gaižauskas, Kęstutis Smirnovas, Aušra Papirtienė ir premjeras Saulius Skvernelis, priklausantys Sūduvos krašto bičiulių parlamentinei grupei.

„Sūduva – tautinio atgimimo lopšys, net šeši iš 20-ies Valstybės atkūrimo, Vasario 16-osios akto, signatarų yra iš Sūduvos. Vienas jų – Lietuvos patriarchas Jonas Basanavičius. Iš šio krašto kilęs ir Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka, o Sūduvos sostinė – Marijampolė. Miestas paskelbtas kitų metų Lietuvos kultūros sostine. Manau, kad yra daugybė argumentų, kodėl toks visai tautai svarbus istorinis simbolis galėtų stovėti būtent Marijampolėje, o ne, kaip siūloma, Vilniuje ar Kaune“, – sako Seimo laikinosios Sūduvos krašto bičiulių grupės pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Pasak LVŽS frakcijos nario, Sūduvos krašto bičiulių parlamentinės grupės pirmininko pavaduotojo Dainiaus Gaižausko, Marijampolėje stovėtų originalaus dydžio paminklas, jo nenorima didinti ar kitaip keisti. Be to, Sūduvos vietovės svarbios Lietuvos istorijoje: čia prasidėjo lietuvybės gaivinimo sąjūdis, buvo platinama lietuviška spauda ir redaguojamas laikraštis „Varpas“. Knygnešiai J. Kancleris, P. Mikolainis ir kiti drąsūs, stiprios valios vyrai aprūpindavo spauda žymius visuomenės veikėjus, tokius kaip V. Kudirka, K. Grinius, S. Matulaitis ir kt. Tad šioje istoriškai svarbioje ir privalo stovėti  tautos simbolis – Vyčio paminklas.

„Kur du pešasi – trečias laimi. Dėl galimybės šiam paminklui stovėti Marijampolėje jau kreipėmės į projekto autorių Arūną Sakalauską ir šią idėją aptarėme su miesto mere Irena Lunskiene. Sūduvos sostinei tai būtų didžiulė garbė ir įvertinimas, Marijampolės, kaip Lietuvos kultūros sostinės, ir apskritai mūsų šalies valstybingumo  įprasminimas“, – sakė parlamentaras D. Gaižauskas.

 

Daugiau informacijos:

Sūduvos krašto parlamentinės bičiulių grupės pirmininkas

LVŽS frakcijos narys Kęstutis Mažeika

Tel. (8 5) 239 6691, mob. 8 668 42 139

El. p. [email protected]

 

Sūduvos krašto parlamentinės bičiulių grupės pirmininko pavaduotojas

LVŽS frakcijos narys Dainius Gaižauskas

Tel.(8 5)  239 6620, mob. 8 650 38 878

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-06 15:16
   Monika Kutkaitytė