Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių A. Matulo ir K. Starkevičiaus pranešimas: „Etikos ir procedūrų komisijos nariai pateikė atskirąją nuomonę dėl komisijos išvados svarstant prof. V. Juozapaičio veiklą“

2017 m. gruodžio 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai Antanas Matulas ir Kazys Starkevičius pateikė atskirąją nuomonę dėl Seimo etikos ir procedūrų komisijos išvados svarstant Seimo nario prof. Vytauto Juozapaičio veiklą.

Parlamentarai nesutinka su komisijos posėdyje priimtu sprendimu, kad Seimo narys Vytautas Juozapaitis ,,užsiima pedagogine veikla“.

Pasak parlamentarų, komisijos sprendimas pripažinti, kad Seimo narys V. Juozapaitis ,,užsiima pedagogine veikla“ yra visiškai nemotyvuotas. Priešingai – komisijos posėdyje užtekto faktų, įrodančių, kad Seimo narys nepažeidė Seimo Statuto, nes Lietuvos muzikų sąjungos paaiškinime aiškiai nurodoma, kad Birštone vykęs tarptautinis simpoziumas ir meistriškumo kursai ,,Interpretacijos paslaptys ir subtilybės XXI a. atlikimo mene ir pedagogikoje“ vyko ne mėnesį, o 8 dienas. Lietuvos muzikų sąjunga taip pat paaiškino, kad į renginį Birštone V. Juozapaitis buvo pakviestas kaip svečias, kuriam suteiktas meno kūrėjo statusas ir kuriam už jo išskirtinę kūrybinę veiklą yra suteiktas reikšmingiausias Lietuvos Respublikoje menininkui suteikiamas įvertinimas – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato vardas. Pateiktame paaiškinime taip pat nurodyta, kad tarptautinio simpoziumo metu V. Juozapaitis bendravo su jaunais atlikėjais, kūrėjais, muzikais, menininkais ir kitais asmenimis. Lietuvos muzikų sąjunga pateikė informaciją, jog honoraro Vytautui Juozapaičiui už dalyvavimą renginyje Birštone neišmokėjo, jokios sutarties, kuria V. Juozapaitis būtų įsipareigojęs dalyvauti Birštono vasaros menų akademijos renginiuose, taip pat nebuvo. Narystė asociacijos formos organizacijoje Seimo nariui nėra draudžiama Konstitucijos.

„Dalyvavimas Lietuvos Muzikų sąjungos renginyje Birštone nelaikytinas dėstymu universitete, kolegijoje ar panašaus pobūdžio mokymo įstaigoje. Komisijai atliekant tyrimą nustatyta, kad V. Juozapaitis šioje asociacijoje neužima jokių pareigų (įskaitant ir garbės pareigų), nevykdo jokių funkcijų ir neturi įsipareigojimų, kurie būtų nesuderinami su Seimo nario pareigomis. Komisijai atliekant tyrimą taip pat nenustatyta ir nesurinkta jokių įrodymų, kad V. Juozapaitis kokias nors pareigas, funkcijas ar įsipareigojimus būtų prisiėmęs tarptautinio simpoziumo Birštone metu. Tyrimo metu nustatyta faktinė aplinkybė, kad V. Juozapaitis už bendravimą su jaunaisiais muzikais atlygio nėra gavęs“, – rašoma atskirojoje nuomonėje.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nariai A. Matulas ir K. Starkevičius konstatuoja, kad komisijos sprendimas, kuriuo nustatyta, kad Seimo narys V. Juozapaitis ,,užsiima pedagogine veikla“, yra visiškai nemotyvuotas ir neparemtas jokiais įrodymais, todėl laikytinas nepagrįstu, o su tokiu sprendimu jie kategoriškai nesutinka.

 

Daugiau informacijos:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396506

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-07 17:03
   Rūta Mensonaitė