Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo narių V. Vingrienės ir S. Skvernelio pranešimas: „Strateginės reikšmės statusas saugos valstybinius miškus valdančią įmonę nuo bandymų privatizuoti“

2017 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seime pateiktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Virginijos Vingrienės ir Sauliaus Skvernelio siūlymas, kad patikėjimo teise valstybinius miškus valdanti įmonė būtų pripažinta turinčia strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui. Toks statusas reikš, kad ji nuosavybės teise galės priklausyti tik valstybei.

Projekto autoriai teigia, kad vertinant miškų išskirtinę reikšmę valstybinė įmonė turi būti vertinama kaip išskirtinė ir turinti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui, todėl nuosavybės teise privalo priklausyti tik valstybei. Tai suponuoja ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatos, ir Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo praktika, kai konstatuota, jog miškai yra vienas svarbiausių Lietuvos atsinaujinančių išteklių, teikiančių įvairiapusę naudą valstybei ir visuomenei, todėl valstybė privalo užtikrinti, kad jie būtų išsaugoti ateities kartoms ir mažiausiai 50 procentų jų turi išlikti valstybinės reikšmės.

Šiuo metu įgyvendinamos EBPO rekomendacijos, pagal kurias 42-iejų miškų urėdijų teisės ir pareigos yra perduodamos Valstybinių miškų urėdijai. Ji patikėjimo teise valdys ir valstybinius miškus, esančius šalies karinio mokymo teritorijose (apie 14 tūkst. ha), nenukirstą mišką ir iš jo pagamintą medieną Lietuvos kariuomenės karinių poligonų teritorijose (apie 7,6 tūkst. ha) esančiuose miškuose.

Todėl Seimo nariai siūlo Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo Nr. IX-1132 3 straipsnio 1 dalį papildyti nauju 10 punktu, kuriuo valstybės įmonei, patikėjimo teise valdančiai valstybinės reikšmės miškus (t. y. Valstybinių miškų urėdijai), būtų suteiktas strateginės reikšmės statusas. Šio įstatymo 3 straipsnio 4 dalyje nurodoma, kad strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios valstybės įmonės gali būti pertvarkytos į akcines ar uždarąsias akcines bendroves, reorganizuotos tik Seimui priėmus atitinkamą įstatymą. Taip siūlomos naujovės apsaugotų Valstybinių miškų urėdiją nuo iniciatyvų ją privatizuoti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė

LVŽS frakcijos narė

Virginija Vingrienė

Tel. (8 5) 239 6723, el. p. Virginija.Vingrienė@lrs.lt

 

LVŽS frakcijos narys

Saulius Skvernelis

Tel. (8 5) 239 6664, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-08 08:12
   Monika Kutkaitytė