Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
XII Seimas (2016–2020 m.)

Seimo nario Tomo Tomilino pranešimas: „Darbo rinka ir darbo santykiai – konferencijoje bus aptarti pokyčių metai“

2017 m. gruodžio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Penktadienį, gruodžio 15 d., Seime vyks tarptautinė konferencija „Darbo rinkos pokyčiai: problemos ir galimybės“, kurioje visi darbo rinkos dalyviai diskutuos, ar per šiuos metus įgyvendinti pokyčiai jau duoda vaisius.

„Seimo kadencijos pradžioje priimtas sprendimas neskubėti su liberaliu Darbo kodeksu ir diskusijos svertus perduoti Trišalei tarybai jau virto sėkmės istorija, kai pirmą kartą darbo santykiai pradėti reguliuoti ne „iš viršaus nuleidžiant“ kažkokį modelį, o pagrindiniams rinkos dalyviams – darbdavių ir darbuotojų asociacijoms – derybose sutariant dėl kompromisų visais darbo santykių klausimais“, – sako Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Tomas Tomilinas.

Pasak Seimo nario, būtent Trišalėje taryboje šiais metais priimtas precedento neturėjęs sprendimas, kai MMA (minimalus mėnesinis atlyginimas) didinimas depolitizuojamas ir susiejamas su vidutinio atlyginimo dydžiu. MMA negalės būti mažesnis nei 45 proc. ir didesnis kaip 50 proc. vidutinės algos. Minimali alga bus peržiūrima vieną kartą per metus. Konkretus MMA santykis su vidutiniu atlyginimu bus lygus keturių didžiausią santykį turinčių Europos Sąjungos šalių vidurkiui, tačiau turės išlaikyti 45–50 proc. ribą.

Konferencijoje itin įdomaus pranešimo laukiama ir iš Norvegijos viešojo sektoriaus ir savivaldybių darbuotojų profesinės sąjungos Bergeno miesto skyriaus pirmininkės Saros Bel (Sara Bell), kuri pasidalins pirmine informacija apie Lietuvos piliečių darbo realijas Norvegijoje. Neseniai viešoje erdvėje kilo didžiulis triukšmas, kai paaiškėjo, kad Lietuvos piliečiai siunčiami dirbti į užsienio valstybes neužtikrinant deramų socialinių garantijų, mokant darbo užmokestį, kuris kartais skiriasi nuo minimalaus, siūlomo tų šalių gyventojams.

Lietuvos mokslininkai ir socialinių tyrimų institutų ekspertai dalinsis įžvalgomis apie kitas aktualias darbo rinkos problemas – darbo rinkos diferenciaciją Lietuvos regionuose (Arūnas Pocius, Laima Okunevičiūtė-Neverauskienė), naujojo Darbo kodekso vaidmenį kuriant naujas ir geriau apmokamas darbo vietas (Tomas Davulis), jaunimo situaciją ir įtraukimo į darbo rinką prielaidas (Inga Mikutavičienė, Rūta Brazienė), dirbančiųjų skurdo situaciją (Sandra Krutulienė, Rasa Miežienė), demografinių pokyčių iššūkius ir kartų konfliktą (Daumantas Stumbrys, Laimona Šliburytė), darbo santykių lankstumą ir nesaugaus užimtumo tendencijas (Boguslavas Gruževskis).

Konferencija vyks Seimo III rūmų Konferencijų salėje, pradžia – 10 val. Konferencijos programa skelbiama http://www.lstc.lt/download/Programa_LSTC.pdf.

 

Daugiau informacijos:

Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotojas

LVŽS frakcijos narys

Tomas Tomilinas

Tel. (8 5) 239 6614, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2017-12-14 12:25
   Monika Kutkaitytė